Do Polski po piękne usta

Jednym z popularnych zabiegów medycyny estetycznej jest powiększanie ust kwasem hialuronowym. Zabiegi przeprowadzane nad Wisłą należą do najtańszych w Europie, dlatego cieszą się wzięciem wśród tzw. “medycznych turystów”

Z analizy przeprowadzonej przez internetowy przewodnik medyczny Go4HealthTravel.com wynika, iż jednym z popularniejszych zabiegów medycyny estetycznej, wykonywanych w Polsce w ostatnim roku było powiększanie ust kwasem hialuronowym. Zabieg ma na celu korektę konturu, podniesienie kącików ust, zwiększenie objętości wargi górnej i dolnej. Można poprawić także symetryczność ust, ich kolorystykę oraz wielkość.

Około 1000 zł za korektę

Średnia cena zabiegu polegającego na korekcie ust kwasem hialuronowym wynosi w Polsce 995 zł – mówi Beata Szilf-Nitka, dyrektor zarządzająca internetowego przewodnika medycznego Go4HealthTravel.com. Z danych, które podaje wynika, że w polskich gabinetach na ogół aplikuje się preparat w dawce 1 ml, choć w nielicznych przypadkach używa się dawki 0,8 ml.

Co ciekawe różnice w cenach tego samego zabiegu w zależności od miasta czy gabinetu wynoszą prawie 400 zł – zauważa Beata Szilf-Nitka. Sam zabieg polega na wstrzyknięciu cienką igłą kwasu hialuronowego. Z powodu wysokiej wrażliwości ust pacjentom proponuje się znieczulenie miejscowe. Przez kilka godzin po zabiegu pacjent powinien unikać intensywnego układania warg, ich ekspozycji na wysokie temperatury oraz promienie słoneczne. Wskazane jest także unikanie wysiłku fizycznego.

Efekt widoczny jest od razu ale realny kształt widoczny jest po 3 dniach, kiedy całkowicie schodzi drobna opuchlizna po ukłuciu. W zależności od indywidualnych uwarunkowań czasem mogą pojawić się drobne zasinienia wokół ust, które jednak samoczynnie ustępują po kilku dniach. Przeciwwskazaniami do zabiegu jest ciąża i okres karmienia piersią, a także infekcje ogólnoustrojowe lub infekcje skóry poddawanej wypełnieniu jak np. opryszczka.

Opłaca się przyjechać do Polski

Jak wynika z danych Go4HealthTravel.com ceny zabiegów mogą przyciągać do Polski zagranicznych amatorów estetycznych procedur. Najkorzystniejsze ceny zabiegu korekty ust są podobno w łódzkich placowkach. Średni koszt powiększania ust dawką 1 ml. kwasu hialuronowego wynosi w Łodzi 821 zł.

Pacjenci zaoszczędzą także decydując się na korektę w Poznaniu, gdzie zapłacą średnio 856 zł. Najdrożej zapłacą mieszkańcy Krakowa (1170 zł) oraz Warszawy (1211 zł). Co ciekawe tego typu zabiegi przeprowadzane nad Wisłą należą do najtańszych w Europie.

Z naszych danych wynika, iż coraz więcej turystów medycznych odwiedzających nasz kraj decyduje się właśnie na korektę ust – informuje Beata Szilf-Nitka. Według niej drożej jest w Czechach, gdzie za zabieg korekty ust dawką 1 ml. płaci się ponad 1800 zł, w Niemczech ten koszt wyniesie 1600 zł, w Hiszpanii 1300 zł, natomiast na Węgrzech 1010 zł. Taniej, niż w Polsce jest na Litwie – 860 zł oraz w Turcji – 817 zł.

Nie taki łatwy zabieg

Zabiegi w okolicy ust, choć popularne, wcale nie należą do prostych. Eksperci zwracają uwagę na ich delikatny charakter. Podkreślają, że efekt powinien przede wszystkim być naturalny a do tego potrzebne jest wyczucie oraz doświadczenie lekarza.

Doktor Andrzej Ignaciuk, prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging (PTMEiAA) zauważa, że zgłasza się do niego coraz więcej kobiet, które są niezadowolone z wyglądu swoich ust i chciałyby coś zmienić. – Jednak boją się, że ich usta będę za duże, zdeformowane, nienaturalne – pisał lekarz na swoim blogu (www.drignaciuk.pl).

Jego zdaniem ten niepokój wynika z licznych przekazów medialnych oraz spotkań z osobami, których usta po zabiegu są przesadzone i karykaturalne. Dodaje, że najczęstszą przyczyną złych efektów jest błędna kwalifikacja pacjenta i podanie zbyt dużej ilości preparatu. – Także uleganie prośbom pacjentów – zauważa.

Przekonuje jednocześnie, że jeśli zabieg jest wykonywany przez doświadczonego i zaufanego lekarza, spowoduje jedynie podkreślenie naturalnego wyglądu ust i sprawi, że staną się one bardziej jędrne, nawilżone. – Jednym słowem bardziej sexi – stwierdza lekarz.

Źródło: Rynek estetyczny/Go4HealthTravel.com


Komentarze

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>