Lekarze z Polski na stażu w Brazylii

We wrześniu 2017 r. grupa lekarzy z Polski odbywała staż zawodowy w brazylijskim centrum medycznym dr Romulo Mene, międzynarodowego eksperta w dziedzinie medycyny estetycznej, znanego w Polsce m. in. z wykładów na najważniejszych branżowych wydarzeniach naukowych

Dr Romulo Mene to doświadczonym chirurg plastyczny, ekspert w zakresie peelingów chemicznych, pionier i twórca protokołów kojarzonych technik odmładzania i rewitalizacji skóry twarzy. Od kilku lat organizowany jest staż w kierowanym przez dr Mene ośrodku „Advanced Center for Skin Therapy”. W 2017 r. Rio de Janeiro odwiedziło 16 polskich lekarzy.

Kolejne szkolenie planowany jest w terminie 17-21 września 2018 r. W firmie Fenice, która jest współorganizatorem tego wydarzenia, trwają już zapisy.

Brazylijskie podejście

Staż w Brazylii w klinice dr Romulo Mene to fantastyczna przygoda z chirurgią plastyczną i nie tylko. Dr Mene od ponad 20 lat prowadzi swoją praktykę. Posiada ogromną wiedzę, z której warto skorzystać. Przy czym przekazywanie tej wiedzy odbywa się w bardzo przyjaznej atmosferze – ocenia dr Włodzimierz Rosiński z Poznania.

Podkreśla, że w trakcie stażu poznał nie tylko brazylijskie podejście do piękna i zabiegów chirurgii plastycznej, ale też  wymieniał się doświadczeniem z innymi uczestnikami: – Byli to lekarze z dużym doświadczeniem z zakresu medycyny estetycznej z całej Polski.

Jak zauważyła Iwona Talarczyk, podczas kursu w 2017 r. większość lekarzy, uczestniczących w szkoleniu stanowili chirurdzy, doskonalący technikę blefaroplastyki. Jednak szkolenie było bardzo wszechstronne. Z jej punktu widzenia ciekawe były np. informacje, dotyczące peelingów chemicznych, czy wykorzystania lasera w zabiegach estetycznych w połączeniu z peelingami i aplikacją leków.

Kolejny element szkolenia, na który zwróciła uwagę doktor Talarczyk, to właściwa ocena i kwalifikacja pacjentów do poszczególnych zabiegów oraz planowanie długoterminowej, kompleksowej terapii, opartej nie tylko na zabiegach medycznych, ale również na doborze preparatów pielęgnacyjnych, odpowiedniej diecie i edukacji pacjenta.

Hanie Köhncke, lekarce z Poznania podobało się podejście dr Romulo Mene do procedur estetycznych: – Stawia ogromny nacisk na prawidłowe prowadzenie pacjenta po wykonanym zabiegu. Dzięki temu minimalizuje ryzyko powikłań, które często wynikają z niewłaściwej higieny miejsca poddanego leczeniu – opowiada.

Zwolnij i rozwijaj się lepiej

Dr Włodzimerz Rosiński uważa wyjazd na staż do Brazylii za bardzo wartościowy i rekomenduje go wszystkim, którzy chcą rozwijać swoją wiedzę na temat medycyny estetycznej i poszukują wciąż nowych technik terapeutycznych. – Dr Romulo Mene jest osobą, która chętnie dzieli się swoja wiedzą. Nawet po powrocie ze stażu można korzystać z jego pomocy poprzez konsultację mailową – podkreśla.

Zgadza się z nim lekarka z Głogowa Bożena Czekańska-Smykalla, która w brazylijskim stażu uczestniczy już drugi raz. – I znowu się czegoś nowego nauczyłam – stwierdza. Dodaje, że pobyt w Rio de Janeiro oraz osoba gospodarza sprzyja wyhamowaniu tempa życia i znalezieniu właściwych proporcji pomiędzy pracą i prywatnością.

Zajęcia w klinice trwały cały dzień, często do późnych godzin nocnych – opowiada Iwona Talarczyk i zapewnia jednocześnie, że gospodarz dba, aby uczestnicy w tym czasie zdrowo się odżywiali. – Posiłki, którymi nas częstował były bardzo różnorodne i smaczne. Wszyscy, którzy spróbowali “zupy młodości” nie zapomną jej smaku – wspomina.

Źródło: rynekesetyczny.pl/Fenice


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>