Nowa toksyna botulinowa we wrześniu w Polsce

Firma Galderma ogłosiła zakończenie oceny nowego produktu w ramach europejskiej procedury zdecentralizowanej i wydanie pozytywnej decyzji w sprawie pierwszego w Europie gotowego do użycia neuromodulatora rozluźniającego mięśnie odpowiadające za powstawanie zmarszczek. – Oczekiwana data wprowadzenia nowej toksyny botulinowej na nasz rynek to wrzesień tego roku – zdradza w komentarzu dla portalu rynekestetyczny.pl Aneta Zwolińska szefowa marketingu Galderma Aesthetics

Jak dowiadujemy się w Galdermie decyzje o rejestracji nowego produktu z toksyną botulinową będą teraz podejmowane w poszczególnych państwach europejskich zgodnie z obowiązującymi krajowymi procedurami. W Polsce nowy produkt może się pojawić nawet we wrześniu b. r.

Wytwarzana przez bakterie Clostridium botulinum toksyna botulinowa typu A (BoNT-A), substancja czynna nowego produktu, jest często wykorzystywana w zabiegach mających na celu wygładzenie zmarszczek twarzy, w tym zmarszczek gładzizny czoła. Wszystkie aktualnie zarejestrowane w Europie preparaty BoNT-A mają postać proszku i wymagają rekonstytucji w roztworze chlorku sodu przed użyciem.

Aneta Zwolińska – Head of Marketing, Galderma Aesthetics Fot. Galderma

Galderma mówi o przełomie

W komentarzy dla “Rynku estetycznego” Aneta Zwolińska szefowa marketingu Galderma Aesthetics podkreśla, że firma staje się pionierem, wprowadzając na rynek pierwszą, płynną toksynę botulinową typu A. – Jesteśmy dumni – pisze. – Rozpocznie ona nową erę w zabiegach medycyny estetycznej. Rozszerzenie naszego portfolio o płynny produkt to tak naprawdę największy przełom w kategorii toksyn botulinowych – uważa Aneta Zwolińska.

Jej zdaniem innowacyjna formuła odpowiada również wyzwaniom dzisiejszych czasów. – W jego przygotowaniu nie użyto żadnej substancji pochodzenia ludzkiego i zwierzęcego, tj. albuminy surowicy ludzkiej czy laktozy, a produkcja odbywa się w fabryce posiadającej certyfikat BREEAM – informuje.

Według niej już dziś obserwowane jest ogromne zainteresowanie nową formułą toksyny botulinowej wśród polskich lekarzy. – Dla których precyzja podania, wygoda stosowania i przewidywalność uzyskiwanych efektów to jedne z kluczowych parametrów – tłumaczy nam Aneta Zwolińska i dodaje, że produkt odpowiada obecnym potrzebom nie tylko samych lekarzy, ale przede wszystkim pacjentów. Jednocześnie zaznacza, że udowodniono skuteczność preparatu, obejmującą też znamienną poprawę dobrostanu psychologicznego na podstawie badań klinicznych.

Proces rejestracji w Polsce trwa

Jesteśmy na etapie, w którym rozpoczęliśmy już proces rejestracji produktu w Polsce – informuje Aneta Zwolińska. Według niej oczekiwana data wprowadzenia nowej toksyny botulinowej na nasz rynek to wrzesień tego roku.

Co istotne, planujemy szereg działań edukacyjno-promocyjnych skierowanych do lekarzy, aby mogli m.in. zapoznać się z danymi klinicznymi potwierdzającymi jego skuteczność w zakresie utrzymywania się efektów aż do 6 miesięcy – zapowiada.

Alexandre Brennan dyrektor globalnego działu estetycznego Galdermy komentuje: – W firmie szczycimy się opracowywaniem innowacyjnych produktów, które są odpowiedzią na dzisiejsze potrzeby, dzięki poszerzanej od lat wiedzy i doświadczeniu w dermatologii – i dodaje: – Wiemy, jaką zaletą jest dla lekarzy dostęp do gotowego do użycia produktu w jego płynnej postaci. Dlatego to wydarzenie stanowi ważny krok milowy zarówno dla pacjentów, jak i dla fachowego personelu medycznego.

Nowa jakość w korekcji zmarszczek

Zdaniem dr hab. n. med. Joanny Czuwary wprowadzenie nowej formuły toksyny botulinowej typu A na rynek europejski, rozpoczyna nową erę innowacyjnego leczenia zmarszczek górnej części twarzy. Dermatolog, która jest adiunktem w Klinice Dermatologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego zwraca uwagę, że zmarszczki gładzizny czoła, podobnie jak inne cechy związane z wyglądem fizycznym, mogą mieć istotny wpływ na poczucie pewności siebie i dobrostan psychiczny pacjenta.

Wielokrotnie słyszałam, że przeniesienie życia codziennego i zawodowego w świat wirtualny, wyostrzyło spojrzenie na siebie – zauważą lekarka. Według niej płynna toksyna botulinowa typu A – gotowa do użycia we wskazaniach estetycznych – stanowi idealną odpowiedź na dzisiejsze potrzeby.

Pozwoli mi stale uzyskiwać optymalne efekty i zadowolenie pacjentów dzięki lepszej precyzji. Co najważniejsze, pomoże pacjentom odzyskać poczucie pewności siebie – tłumaczy dr hab. n. med. Joanna Czuwara.

Źródło: rynekestetyczny.pl/Galderma


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>