NRL nawiązuje współpracę z Rzymską Izbą Lekarską

Marta Klimkowska-Misiak, reprezentująca Naczelną Radę Lekarską (NRL) spotkała się z przedstawicielami Rzymskiej Izby Lekarskiej. Obie strony mają nadzieję na nawiązanie współpracy.

Do spotkania przedstawicielki NRL z członkami zarządu Rzymskiej Izby Lekarskiej (Ordine Provenciale di Roma dei Medici e degli Odontoiatri) doszło podczas XII Międzynarodowego Kongresu Medycyny Estetycznej i Anti-Aging, odbywającego się w dniach 5-7 października w Warszawie.

Ze strony włoskiej w spotkaniu wzięli udział poseł, prof. Nicola Illuzzi, doradca i wiceprezes Komisji Kultury i Kształcenia Rzymskiej Izby Lekarskiej oraz dr Brunello Pollifrone, prezes Komisji Kultury i Kształcenia Rzymskiej Izby Lekarskiej.

Marta Klimkowska-Misiak w rozmowie z portalem rynekestetyczny.pl poinformowała, że pojawiła się realna szansa na współpracę.

– Mamy za sobą pierwsze spotkanie, pierwszy kontakt. Moglibyśmy czerpać obopólne korzyści z kontaktów. Z jednej strony dzielilibyśmy się naszymi polskimi doświadczeniami, z drugiej strony korzystali z doświadczeń włoskich kolegów – mówiła nam Marta Klimkowska-Misiak.

Chęć podjęcia stałych kontaktów z polskimi lekarzami w rozmowie z portalem rynekestetyczny.pl potwierdził zarówno prof. Nicola Illuzzi, jak i dr Brunello Pollifrone. Podkreślali, że chcieliby nawiązać interdyscyplinarną współpracę z polskim samorządem lekarskim.

– Wierzymy w możliwość takiej współpracy – mówił nam prof. Illuzzi.

Rzymska Izba Lekarska zrzesza około 47 tys. lekarzy i lekarzy stomatologów. Jest to największa izba lekarska we Włoszech i największa regionalna izba lekarska w Europie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Prezes NRL: medycyna estetyczna może być umiejętnością lekarską

Medycyna estetyczna nie jest obecnie specjalnością lekarską, ale być może znajdzie się na liście umiejętności z zakresu węższych dziedzin medycyny - napisał dr Maciej Hamankiewicz,...

Zamknij