O włosach trzeba dużo wiedzieć

Mamy cały dział, który zajmuje się problemami z łysieniem, wypadaniem, czy osłabieniem włosów – mówi w rozmowie z “Rynkiem estetycznym” dr n. med. Marcin Bieńkowski. Dodaje, że “Bieńkowscy Clinic” oferują całe spektrum zabiegów stosowanych na różnych etapach i w różnym nasileniu problemów. – Kluczowa jest diagnostyka – podkreśla

Pierwszy etap pracy z pacjentem, który zgłasza się z problemem, związanym z włosami to zawsze precyzyjne rozpoznanie problemu. – Wykonujemy badania trichoskopowe, przeprowadzamy konsultację, zbieramy wywiad, badamy pacjenta, diagnozujemy problem – opowiada dr n. med. Marcin Bieńkowski i zapewnia, że placówka oferuje bardzo szeroki wachlarz możliwych do zastosowania terapii w zależności od rodzaju i nasilenia problemów pacjenta.

Jeżeli wykluczymy problemy o charakterze klinicznym, możemy zaproponować różnego rodzaju zabiegi, służące poprawie kondycji, czy wspomaganiu funkcjonowania mieszków włosowych – mówi lekarz. Wśród zabiegów, które wykonuje się w “Bieńkowscy Clinic” w celu poprawy kondycji włosów znajdują się m. in. fototerapia, laseroterapia, czy też mezoterapia. – W ramach zabiegów mezoterapii z powodzeniem stosujemy osocze bogatopłytkowe, jak również preparaty z peptydami biomimetycznymi, takie jak np. Dr.Cyj Hair Filler – zauważa dr Marcin Bieńkowski.

Na osłabione włosy

Specjaliści z “Bieńkowscy Clinic” z powodzeniem wykonują zabiegi z zastosowaniem preparatów Dr.Cyj, wykorzystujących 7 peptydów w połączeniu z kwasem hialuronowym oraz technologią przedłużonego uwalniania czynników aktywnych – tłumaczy dr Marcin Bieńkowski. Zabieg wykonywany jest w seriach co około 2-3 tygodnie.

W trakcie przerwy między zabiegami substancje aktywne cały czas, systematycznie wpływają na poprawę kondycji włosów – wyjaśnia lekarz. Procedury z wykorzystaniem peptydów biomimetycznych często łączone są np. z zabiegami z osoczem bogatopłytkowym, co dodatkowo podnosi skuteczność terapii.

Działanie osocza ma inny charakter, niż peptydów, dlatego łączenie tych dwóch metod uzupełnia się – wyjaśnia. Metody te wykorzystywane są w przypadku występowania osłabienia włosów, związanych np. z zaburzeniami odżywienia, z niedoborami pierwiastków śladowych, czy też z nasilonym stresem.

Terapie łączone

Według doktora Bieńkowskiego terapię peptydową można też zastosować w przypadku stwierdzenia łysienia androgenowego. Wówczas stanowi ona doskonały wstęp do dalszego leczenia. W kolejnym etapie rekomendowany jest przeszczep komórek progenitorowych włosów – Regenera Activa.

Najbardziej zaawansowane rozwiązanie to przeszczep mieszków włosowych – mówi lekarz. W “Bieńkowscy Clinic” do tego celu stosowana jest metoda FUE (Follicular Unit Extraction). Jest to małoinwazyjna metoda, w której lekarz pobiera pojedyncze zespoły mieszkowe przy pomocy specjalnego systemu medycznego SmartGraft. To procedura, która nie wymaga skalpela.

Zabiegi z wykorzystaniem peptydów biomimetycznych stanowią doskonałe uzupełnienie terapii na każdym etapie. Zarówno w przypadku przygotowania skóry i mieszków włosowych do przeszczepu, jak i po pełnym wgojeniu można je użyć w celu poprawy funkcjonowania przeszczepionych mieszków – tłumaczy doktor.

Kluczowa jest diagnostyka

Dr Marcin Bieńkowski podkreśla rolę właściwej diagnostyki i rozpoznania. – Dlatego kluczowa jest wiedza i doświadczenie lekarza – mówi. Jego zdaniem konieczne jest indywidualne podejście, dostosowanie terapii do potrzeb pacjenta.

Nie wyobrażam sobie narażania pacjenta na ewentualny ból, koszty bez odpowiedniej diagnozy. Jeżeli problem nie jest rozpoznany, wdrażanie pewnych terapii może okazać się stratą czasu – tłumaczy.

Jak zauważa, wypadanie włosów może być spowodowane bardzo silnym stresem, związanym np. ze śmiercią kogoś bliskiego. Przyczyny i mechanizmy wypadania włosów mogą być bardzo różne.

Źródło: “Rynek estetyczny”

Okładka magazynu „Rynek estetyczny” numer 2/III-VI/2020

Ten i wiele innych ciekawych tekstów nt. zabiegów medycyny estetycznej do przeczytania w numerze „Rynku estetycznego”.

Prenumeratorów zapraszamy do korzystania z e-WYDANIA

Wszystkich zainteresowanych do PRENUMERATY

lub na stronę EMPIKu


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>