Odmładzanie: Światło podczerwone i ultradźwięki

Nieinwazyjne procedury odmładzające takie jak lifting termiczny, zabiegi przy użyciu ultradźwięków, czy światła leserowego kosztują od około 1,2 tys. zł do 7 tys. zł.

Lifting termiczny skóry twarzy jest wykonywany w polskich gabinetach od niedawna. Jest to technologia bezbolesnego odmładzania przy pomocy światła podczerwonego – informuje portal Gazeta.pl.

Tego typu działanie na skórę korzysta z faktu, że pod wpływem wysokiej temperatury włókna kolagenowe zostają pobudzone. Zdaniem stosujących zabieg lekarzy dzięki niemu powraca napięcie i elastyczność skóry, zmarszczki zostają wygładzone, a efekt jest widoczny już w kilka chwil po zabiegu.  Cena zależy od obszaru, na którym wykonuje się zabieg i kształtuje się w granicach w granicach 1,2 – 3 tys. zł.

Do odmładzania okolic oczu niektóre gabinety stosują urządzenia oparte na ultradźwiękach (np. Ulthera). Trzeba pamiętać,  że przed wybraniem się na tego typu odmładzanie trzeba skonsultować się z lekarzem, aby zbadał strukturę tkanki i określił właściwą głębokość na której będzie przeprowadzany zabieg.

Mechanizm działania zabiegu tłumaczy się tym, że dzięki skoncentrowanej energii ultradźwięków skóra rozpoczyna produkcję nowego kolagenu, a to przyczynia się do podniesienia, ujędrnienia i napięcia skóry. Zabieg trwa ok. 20-40 minut, wcześniej podaje się doustne środki znieczulające. Koszty jednego zabiegu to minimum 7 tys. zł.

Do laserowego usuwania zmarszczek (przykładowo urządzeniem Mosaic) także potrzebne jest znieczulenie. Jest to rodzaj tzw. lasera frakcyjny (wyspowego).  Działanie polega na tym, że laser podgrzewając daje trwałą regenerację kolagenu i elastyny, powoduje zmianę koloru, wyrównuje powierzchnię skóry i zmniejsza głębokość zmarszczek.

Dla osiągnięcia leczniczego efektu należy wykonać 3 do 5 zabiegów, ponieważ podczas jednego zabiegu poddaje się nie więcej niż 15-20 porc. leczonej powierzchni. Zabieg laserem można wykonać na twarzy, dekolcie, szyi, grzbietach dłoni i innych mniej wrażliwych i mniej eksponowanych okolicach w zależności od problemu medycznego lub estetycznego. Zabieg na twarz kosztuje od 1,6 tys. zł.

Źródło: Gazeta.pl


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>