Perły Dermatologii Estetycznej: lekarze wybrali najlepsze produkty 2014 r.

Wiemy jakie preparaty i urządzenia, wykorzystywane w zabiegach estetycznych i do pielęgnacji cieszą się największą popularnością wśród lekarzy ze Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych (SLDE). Rozstrzygnięta została X Edycja Konkursu Perły Dermatologii Estetycznej 2014

W konkursie organizowanym przez SLDE to lekarze, zajmujący się zabiegami estetycznymi, wybierają – ich zdaniem – najlepsze, najbardziej bezpieczne i sprawdzone produkty stosowane w dermatologii estetycznej. Opisy nominowanych produktów wraz ze zdjęciami i kuponami do głosowania docierają do blisko 3 tys. lekarzy z całej Polski. Co roku w głosowaniu bierze udział blisko 1 tys. lekarzy.

Jak dowiedział się rynekestetyczny.pl w tej edycji głosowało w sumie około 980 dermatologów. Co ciekawe większość głosów oddano drogą mailową. – Jeszcze kilka lat temu większość głosów było oddawanych za pomocą specjalnych kuponów, które dermatolodzy pocztą przesyłali do siedziby Stowarzyszenia. W tym roku zdecydowana większość lekarzy zdecydowała się na drogę mailową – mówi nam Ewa Naperty, dyrektorka biura SLDE.

W tegorocznej edycji “Pereł Dermatologii Estetycznej” nagrodzono w sumie 15 produktów. Nagrody przyznano w piętnastu kategoriach. Konkurs cały czas się rozwija. W zeszłym roku uhonorowano 11 produktów w dziesięciu różnych kategoriach.

Czytaj też. Najpopularniejsze produkty dermatologii estetycznej 2013

Jak zdecydowali dermatolodzy

Wyniki konkursu przedstawiono na konferencji prasowej w środę (1 października). O nagrodzonych produktach specjalnie dla portalu rynekestetyczny.pl opowiada dr Kinga Nicer, dermatolog, wiceprezes Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologii Estetycznej.

cosmelanzestawNajlepszy preparat do peelingu: Cosmelan
Kinga Nicer: – Świetny produkt, który od wielu lat obecny jest na rynku. Jest dedykowany do leczenia przebarwień i to także takich bardzo trudnych do terapii. W ogóle przebarwienia to jest niełatwy do rozwiązania problem dermatologiczny. Tymczasem ten produkt sprawdza się od lat. Co więcej przez te lata stosowania go, jako krem depigmentacyjny, dostrzegliśmy także jego zalety w zakresie działania przeciwstarzeniowego. Skóra zyskuje na wyglądzie po terapii.

revofil_aquashine_brNajlepszy preparat do mezoterapii: Aquashine BR
Kinga Nicer: – To jest produkt do mezoterapii oparty na kwasie hialuronowym. Jednak posiada składniki, które hamują melaninę. Produkt jest w związku z tym dedykowany do skór z przebarwieniami. Wykonując mezoterapię kłujemy i podajemy produkt, który nawilża i jednocześnie rozjaśnia przebarwienia. Dzięki temu preparat ma unikalne właściwości.

Juvederm VolumaNajlepszy preparat do modelowania twarzy: Juvederm Voluma with Lidocaine
Kinga Nicer: – Preparat ten jest sprawdzony i znany od wielu lat. Z czasem był nieco zmieniany i udoskonalany. Obecnie jest bardzo plastyczny. To świetny produkt do wykorzystania w zasadzie w każdej okolicy na twarzy: od linii żuchwy, po kości jarzmowe, kości policzkowe, skronie. Może poza ustami, chociaż są lekarze, którzy ten preparat podają też w tej okolicy.

StylAge Lips LidoNajlepszy preparat do rewitalizacji czerwieni wargowej: StylAge Special Lips Lido
Kinga Nicer: – Produkt na bazie kwasu hialuronwego dedykowany do czerwieni wargowej. Dzięki swojej delikatnej plastyczności daje bardzo naturalne efekty, szczególnie jeśli chodzi o czerwień wargową. Warto zwrócić uwagę, że pacjenci boją się podawania produktów w czerwień, bo obawiają się efektu “napompowanych ust”. Tymczasem ten produkt jest bardzo bezpieczny pod tym względem. Dla lekarzy, którzy chcą leczyć wysychanie czerwieni, retuszować usta, przywracając im naturalną objętość, przywracać “łuki kupidyna”, czy też podnosić opadające kąciki jest to produkt bardzo dobry. Można uzyskać bardzo naturalne efekty.

RRSHAEyes_boxNajlepszy produkt do rewitalizacji okolicy oka: RRS HA Eyes
Kinga Nicer: – Jedyny w zasadzie na rynku produkt, który ma rejestrację do podawania w tej szczególnie wrażliwej okolicy – trudnej i pod względem technicznym, jak również wymagającej od lekarza doświadczenia oraz dużego wyczucia estetyki, żeby uzyskać dobre efekty. Preparat bardzo ładnie napina skórę wokół oczu, rozjaśnia cienie pod oczami. Co ciekawe opakowanie jest wygodnie zaprojektowane dla lekarza, który nie musi od razu wykorzystywać dużych ilości, co jest istotne w tej okolicy.

Happy Lift lightNajlepszy produkt do niechirurgicznego liftingu: Nici Happy Lift
Kinga Nicer: – To jest zestaw nici o różnych szczegółowych zastosowaniach. Jest to od kilku lat swego rodzaju nowość na polskim rynku. Są to wchłanialne nici, które dzięki specjalnej budowie, pozwalają na uzyskiwanie efektów podobnych do tych po liftingu chirurgicznym. Jednocześnie jest to zabieg małoinwazyjny, nieobciążony zagrożeniem powikłaniami, związanymi z zabiegami chirurgicznymi.

CDT EvolutionZabieg roku 2014: Karboksyterapia w terapii łączonej z autologicznym osoczem bogatopłytkowym
Kinga Nicer: – Karboksyterapia to metoda tak naprawdę już do wielu lat znana, ale ostatnio na nowo odkryta. Pozytywne efekty podawania dwutlenku węgla pod skórę są znane w medycynie od bardzo wielu lat. W omawianym zabiegu za pomocą igły podaje się gaz medyczny pod skórę a następnie w tą samą okolicę podaje się osocze bogatopłytkowe, mocno biostymulujący preparat uzyskiwany z własnej krwi pacjenta. Połączenie tych dwóch metod intensyfikuje efekt regeneracji skóry oraz likwidowania tkanki tłuszczowej w różnych okolicach. Możliwości zastosowania tej metodu są bardzo szerokie.

ANTHELIOS XLNajlepszy dermokosmetyk przeciwsłoneczny: ANTHELIOS XL
Kinga Nicer: – Krem z faktorem 50+. Bardzo dobry i od lat znany dermatologom produkt. Dzięki łatwo rozprowadzającej się konsystencji pomaga tworzyć równomierną warstwę ochronną, która jest niewidoczna. Co tu dużo mówić. Bez takiego dermokosmetyku my dermatolodzy nie możemy się obejść. Jego stosowanie jest wskazane w przypadku intensywnego nasłonecznienia, skóry wrażliwej na działanie słońca, czy w przypadku alergii słonecznych.

Sensibio tolerance plus-ouvertNajlepszy dermokosmetyk do pielęgnacji skóry wrażliwej: Sensibio Tolerance+
Kinga Nicer: – Preparat ten wykazuje niezwykłą tolerancję, może być używany do pielęgnacji skóry bardzo wrażliwej, nadwrażliwej, alergicznej. Jako dermatolodzy mamy często do czynienia ze skórami wyjątkowo nadwrażliwymi i musimy pacjentom proponować odpowiednie dermokosmetyki. Ten jest sprawdzony przez wielu lekarzy i skuteczny.

LRP Effaclar DUO 40ml POL FLATNajlepszy dermokosmetyk do pielęgnacji skóry tłustej i trądzikowej: EFFACLAR DUO +
Kinga Nicer: – Problem skóry tłustej i trądzikowej dotyczy dużej grupy pacjentów dermatologicznych. Produkt, który otrzymał “Perłę” w tej kategorii, to krem pielęgnacyjny, zmniejszający sebum, rozjaśniający przebarwienia pozapalne, oczyszczający z zaskórników, radzący sobie z zatkanymi porami skóry. Przykładowo świetny produkt uzupełniający dla młodych ludzi, którzy mają trądzik.

tuba_CORRECTIN_capillin_naturalnyNajlepszy dermokosmetyk do pielęgnacji skóry naczynkowej: Iwostin Correctin Capillin
Kinga Nicer: – Świetny dermokosmetyk maskujący. Jest to fluid, ale zawierający filtr plus 30 i przeznaczony typowo do cery naczynkowej. Kobiety w końcu mają produkt do makijażu, dzięki któremu nie muszą się bać, że po jego zastosowaniu pogorszą się zmiany naczyniowe na twarzy. To jeden z takich dermokosmetyków, na który nasi pacjenci czekali, jedyny tego typu produkt na rynku.

Avene Cicalfate krem Regenerujący 100mlNajlepszy dermokosmetyk do pielęgnacji i regeneracji skóry po zabiegach estetycznych: Cicalfate Krem Regenerujący
Kinga Nicer: – Jest to produkt znany od wielu lat, ceniony oraz często używany przez dermatologów. Przeznaczony jest do stosowania na podrażnioną skórę. Wspomaga regenerację naskórka między innymi po zabiegach medycyny estetycznej, także w przypadku oparzeń, odleżyn czy powierzchniowych otarć.

o12016-PannDYPTIQUE-Droit_CELLUSLIM.inddNajlepszy dermokosmetyk do pielęgnacji ciała: ELANCYL CELLU SLIM NOC
Kinga Nicer: – Wiele mówi hasło reklamowe firmy: „Szczuplejsza o poranku”. Wydaje mi się, że jest trafne. Produkt ma bardzo bogaty skład. Jest o tyle wygdny dla pacjentek, że stosują go wieczorem i rano już są efekty. Zgodnie z badaniami klinicznymi przeprowadzonymi przez firmę wygładzenie nierówności i wyszczuplenie potwierdzone po 14 nocach.

NEOVADIOL_Magistral_otwarty sloikNajlepszy dermokosmetyk przeciwzmarszczkowy: Neovadiol Magistral i Neovadiol Magistral Elixir
Kinga Nicer: – Jest to wyjątkowy zestaw produktów – krem i serum. Produkty te są przeznaczone typowo dla kobiet w okresie menopauzy, bądź w okresie postmenopauzalnym. W tym okresie skóra traci jędrność, lipidy. Dermokosmetyk pomaga przywracać naturalną gęstość, naturalne nawilżenie i zwiększa ilość lipidów w skórze.

Cetaphil_perla_10latSuper Perła Dermatologii Estetycznej 2014: Gama Produktów Cetaphil
Kinga Nicer: – To cała gama wyjątkowych, sprawdzonych i z powodzeniem od wielu lat stosowanych przez dermatologów produktów. Od 10-u lat pomagają polskim lekarzom w codziennych zmaganiach z pielęgnacją wrażliwej skóry pacjentów.

Agata Młynarska i dr Barbara Walkiewicz-Cyrańska Fot. SLDE
Agata Młynarska i dr Barbara Walkiewicz-Cyrańska Fot. SLDE

Specjalną dziennikarską „Perłę Dermatologii Estetycznej” otrzymała Agata Młynarska z TVP. Jak mówiła Barbara Walkiewicz-Cyrańska, prezes SLDE jest to wyróżnienie za propagowanie dojrzałego piękna.

Agata Młynarka odbierając nagrodę dziękowała, za to, że została dostrzeżona filozofia jej życia. – Liczy się nie to, jaką mamy cielesność. Najważniejsze jest to jak mamy poukładane w głowie – mówiła i dodała, że dbanie o siebie, jest jednocześnie dbaniem o jakość życia. – 50 lat kończę w 2015 r. a jadnocześnie mogę założyć miniówę, żeby paradować jako sexy babcia – powiedziała.

 

Źródło: www.rynekestetyczny.pl


Komentarze

  • Chciałam zapytac o najlepszy dermokosmetyk przeciwsłoneczny. Czy nagrodzona została cała gama Anthelios, czy tylko widniejacy na zdjeciu Anthelios fluid ultralekki, który jest tegoroczna nowością?
    Pozdrawiam

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>