Prezes SLDE o marcowym Kongresie

XIX Międzynarodowy Kongres Dermatologii Estetycznej i Anti-Aging odbędzie się w Warszawie w terminie 9-11 marca. O tym jednym z najważniejszych wydarzeń branżowych w Polsce rozmawiamy z doktor Barbarą Walkiewicz-Cyrańską, prezes Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych (SLDE), które organizuje konferencję

XIX Kongres Dermatologii Estetycznej i Anti-Aging (9-11.03.2018)

Tegoroczny Kongres SLDE po raz trzeci odbędzie się w Hotelu Double Tree by Hilton. Kiedy w 2016 r. zdecydowano się na przeniesienie imprezy z centrum Warszawy pojawiły się obawy o spadek frekwencji. Okazały się jednak bezpodstawne, bo konferencja w nowym miejscu cieszy się równie dużym zainteresowaniem. W tym roku organizatorzy spodziewają się, że od piątku (9 marca) do niedzieli (11 marca) w kongresie weźmie udział około 1000 lekarzy i ponad 80 wystawców.

Lekarz też businessman

Jak informowała w rozmowie z dziennikarzem portalu rynekestetyczny.pl Barbara Walkiewicz-Cyrańska, piątek (9 marca) tradycyjnie już będzie dniem, w którym firmy będą miały możliwość prezentowania najciekawszych rozwiązań, używając nazw handlowych. – Zawsze pojawiają się interesujące nowości – mówiła.

Zwróciła uwagę na piątkową sesję biznesową, podczas której prelegenci będą chcieli przybliżyć lekarzom tematykę zarządzania gabinetem. – Przecież my, poza tym, że wykonujemy swój zawód, leczymy, ustawiamy terapie estetyczne, musimy jednocześnie zajmować się swoim biznesem, do czego na ogół nie jesteśmy przygotowani – przyznawała prezes SLDE.

Jak informowała na wykłady zaproszono znanego coacha, prawnika, doradcę finansowego oraz eksperta w dziedzinie PR. Będą mówić m. in. o tym co w świetle prawa jest dopuszczalne w reklamie.

Przykładowo, czy można używać takich sformułowań jak: “najlepszy w Polsce”, “jedyny na świecie”, “specjalista medycyny estetycznej” itp. Chcemy uzyskać odpowiedź, w jakich granicach możemy się poruszać – wyjaśniała Barbara Walkiewicz-Cyrańska.

Podbródek, botoks i konsensus ws. powikłań

Na sobotę (10 marca) prezes SLDE poleca ciekawą sesję, dotyczącą możliwości leczenia problemów estetycznych z podbródkiem. – Wśród wykładowców znajdą się lekarze, specjalizujący się w różnego rodzaju metodach. Omówione zostaną zarówno liposukcja, jak i lipoliza, kriolipozliza, czy zabiegi z nićmi. Pokażemy całe spektrum rozwiązań – opowiadała nam lekarka.

Zwróciła też uwagę na sesję dotycząca górnej części twarzy. – Pokażemy m. in. w jaki sposób za pomocą toksyny botulinowej można regulować uniesienie brwi oraz podniesienie powieki górnej – mówiła. Dodała, że będą również prelekcje na temat wykorzystania kwasu hialuronowego w tej okolicy.

Jej zdaniem niezwykle ważny będzie blok tematyczny, dotyczący powikłań. W zeszłym roku ta sesja wzbudziła ogromne zainteresowanie. – W tym roku znów zorganizujemy prezentacje interaktywne – zapowiadała Barbara Walkiewicz-Cyrańska.

Jak wyjaśniała, będzie to polegać to na tym, że kilku lekarzy z całej Polski w krótkich wystąpieniach zaprezentuje problemy, z jakimi się zetknęli w swojej praktyce. Następnie będzie prowadzona na ten temat dyskusja.

Warto zwrócić uwagę na to, że powstał już europejski konsensus w sprawie leczenia powikłań po zabiegach estetycznych. Chcemy go podczas kongresu przedstawić – zapowiedziała. Dodała, że znajdują się tam konkretne zalecenia i wymogi: – Przykładowo lekarz, który wykonuje iniekcje z wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego, powinien potrafić właściwie ostrzyknąć hialuronidazą gałkę oczną w razie pojawienia się sytuacji alarmowej.

Anti-aging, szkolenia i gala na deser

Planowane jest szkolenie Master Class z udziałem zagranicznych gości. Prezes SLDE nie chciała na razie zdradzić, kto to będzie. – Trwają rozmowy – stwierdziła. Jak co roku konferencji będą towarzyszyć różnorodne szkolenia praktyczne. Na workshopy zarezerwowane będą cztery sale.

Zdaniem Barbary Walkiewicz-Cyrańskiej warto zwrócić uwagę jeszcze na niedzielną (11 marca) dużą sesję dotycząca medycyny anti-aging. Pojawi się temat z zakresu seksuologii, poruszone zostaną kwestie kardiologiczne, problem osteoporozy oraz starzenia się układu dokrewnego. – Będziemy też mówić o suplementach diety. Zastanowimy się czy działają, jaka jest w tym temacie dostępna wiedza naukowa – mówiła.

Dodatkowo ostatniego dnia konferencji pojawi się cały blok tematyczny, poświęcony ginekologii plastycznej. – Kierujemy tą sesję głównie do ginekologów – zaznaczyła prezes SLDE.

Po zeszłorocznej próbie zorganizowania gali w hotelu Marriott, postanowiono wrócić z tą prestiżową imprezą do Victorii. Tradycyjnie już podczas sobotniego wieczoru (10 marca) odbędzie się uroczyste wręczenie nagród „Perły Dermatologii Estetycznej”.

Czytaj też. Perły Dermatologii Estetycznej 2017 przyznane

Będzie super gala w Hotelu Victoria. Planujemy niesamowite atrakcje. Będzie się działo – zachęcała Barbara Walkiewicz-Cyrańska.

Źródło: rynekestetyczny.pl/SLDE


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>