PTMEiAA: pierwszy eKongres medycyny estetycznej

Z powodu pandemii Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging, który co roku, jesienią gromadził ponad 1000 lekarzy po raz pierwszy odbędzie się online w dniach 25-27 września. – Jestem zdania, że kongres w klasycznej formie, w prosty sposób przeniesiony do internetu nie będzie interesujący, bo nikt nie wytrzyma dwóch trzech dni siedzenia przed komputerem – mówi w rozmowie z portalem rynekestetyczny.pl doktor Andrzej Ignaciuk, prezes PTMEiAA, organizatora wydarzenia

Jak mówi doktor Andrzej Ignaciuk, w Polskim Towarzystwie Medycyny Estetycznej i Anti-Aging (PTMEiAA) zastanawiano się nad formułą kongresu, która dostarczy wiedzy i jednocześnie będzie interesująca oraz dynamiczna z punktu widzenia uczestników przed komputerami. – Trzeba podkreślić, że my jako towarzystwo oraz jako lekarze, mamy obowiązek dokształcania się najlepiej w ramach wydarzeń o charakterze naukowym – stwierdza. Jest przekonany, że sposób przekazywania wiedzy, który przygotowano dla uczestniczących w eKongresie lekarzy, da im możliwość swobodnego wyboru ciekawych tematów oraz indywidualny dostęp do wartościowych treści.

Doktor Ignaciuk tłumaczy też, czemu ostatecznie nie zdecydowano się na zorganizowanie tradycyjnej konferencji. – Moim zdaniem wszelkie próby organizowania konferencji w tradycyjnej formie są niestety narażaniem lekarzy – uważa prezes PTMEiAA. Nie bez znaczenia dla niego jest też dydaktyczna strona takiej decyzji. –  Narzekamy, że ludzie nie przestrzegają obostrzeń, związanych z pandemią, więc sami nie możemy ich lekceważyć – mówi. – Proszę sobie wyobrazić,  że po konferencji będzie jeden, dwóch zarażonych, w wyniku czego 200, czy 300 lekarzy idzie na kwarantannę – wyjaśnia. – Negatywne skutki takiego zdarzenia są trudne do przewidzenia – dodaje.

Kongres w wyjątkowej formie

Pierwszego dnia w piątek (25 września) nie będzie klasycznych wykładów, ale transmisje spotkań z ekspertami w atrakcyjnej formule, znanej z poprzedniego kongresu: „boxing ring”. – Będą to około 15-minutowe dyskusje ekspertów na konkretne tematy. Następnie będzie 5 min. odpowiedzi na pytania uczestników – opowiada doktor Andrzej Ignaciuk. Wybrano osiem różnych aktualnych i ciekawych tematów, które będą punktami sporu ekspertów. Wśród nich takie zagadnienia jak: RF kontra HIFU; biostymulacja autologiczna, czy nie; lasery kontra peelingi; nici albo inne techniki małoinwazyjnego liftingu; wypełniacze z kwasem hialuronowym versus tkanka tłuszczowa.

W sobotę (26 września) dzień kongresowy został podzielony na kilkanaście półgodzinnych bloków tematycznych. – Te 30 minut to akurat czas, który człowiek jest w stanie wytrzymać przed ekranem z jakąś uwagą – zauważa doktor Andrzej Ignaciuk. Jak tłumaczy bloki tematyczne będą składały się z dwóch części. Najpierw będzie następowała około 10-minutowa prezentacja ostatnich prac naukowych poświęconych danej tematyce np. toksynie botulinowej, laserowi, HIFU, itd. – Wystąpienie jednego z lekarzy będzie następnie bazą do około 20-minutowej swobodnej dyskusji w gronie 4-5 ekspertów z polski i z zagranicy – wyjaśnia nam prezes PTMEiAA.

Eksperci z Polski na ogół będą obecni w Warszawie, natomiast zagraniczni specjaliści często będą się łączyć przez internet. – Rozmowa będzie moderowana, żeby nie było np. wielominutowych tyrad. Chodzi nam o interesującą dla uczestników formę – podkreśla doktor Ignaciuk. Uczestnicy kongresu będą mogli wysyłać pytania dotyczące danego tematu wcześniej lub na bieżąco przez czat. Pytania będą mogły być zadane ekspertom przez prowadzącego dyskusję.

Będzie to okazja do spotkania z prawdziwymi ekspertami, którzy mają ogromne doświadczenie i dorobek. Mam nadzieję, że to innowacyjne podejście organizacyjne będzie atrakcyjne dla odbiorców. Podkreślam, że uczestnicy kongresu będą mogli w swobodny sposób skupić się na interesujących ich tematach. Coś cię nie ciekawi, idziesz napić się kawki i wracasz za pół godziny na interesujący temat – tłumaczy prezes PTMEiAA.

Na niedzielę (27 września) zaplanowano emisję klasycznych wystąpień ekspertów. Będzie też możliwość obejrzenia szeregu prezentacji firmowych. – Możliwość przedstawienia nowych rozwiązań, propozycji, informacji wydaje mi się niezbędne zarówno z punktu widzenia lekarzy, jak i firm. Byłoby dziwne udawanie, że nie ma czegoś takiego jak rynek medycyny estetycznej – podkreśla doktor Andrzej Ignaciuk.

Dostęp do eKongresu

W I Międzynarodowym eKongresie Medycyny Estetycznej i Anti-Aging mogą wziąć udział lekarze. Członkowie PTMEiAA z opłaconą składką otrzymują darmowy dostęp, natomiast wszystkich innych obowiązuje opłata w wysokości 350 zł.

Firmy mogą wykupić pakiety sponsorskie, wirtualne stoiska, które będą dostępne dla uczestników na platformie razem z eKongresem, mogą zaproponować wykłady, które będą prezentowane w niedzielę. – Mogą  też w ramach kongresu dostać przestrzeń na zorganizowanie webinariów – zaznacza doktor Ignaciuk.

Wszyscy, którzy wezmą udział w eKongresie będą mieli dostęp do zarejestrowanego wydarzenia do końca 2020 r. Dodatkowo do uczestników zostanie wysłany link z darmowym dostępem do najnowszego eWydania magazynu „Rynek estetyczny”, który będzie aktywny do końca września.

Źródło: DM, rynekestetyczny.pl/PTMEiAA


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>