Salony kosmetyczne w odwrocie

W pierwszej połowie 2012 r. z rynku zniknęło 135 salonów kosmetycznych. Według Mariusza Nieściora, eksperta z Polskiego Instytutu SPA i Wellness zmieniają się oczekiwania klientów, którzy coraz częściej nastawieni są po prostu na szybkie uzyskanie korekty urody.

Salony urody, które nie są w stanie zaproponować klientom szybkich efektów, są wypychane z rynku. Ich liczba zmniejszyła się do około 62 tys. – wynika z raportu przygotowanego na zlecenie Dziennika Gazeta Prawna przez HBI Polska.

Z analizy wynika także, że maleje popyt na usługi placówek określanych popularnie mianem “spa”. Winę za taki stan ponosi m. in. zła kondycja rynku hotelarskiego.

Według dr Doroty Gierasińskiej-Gawlik z bielskiego Gabinetu Medycyny Estetycznej Estina rośnie w Polsce świadomość większych możliwości, jakie w porównaniu z salonami kosmetycznymi, mają do zaoferowania gabinety medycyny estetycznej.

Lekarka zwraca uwagę, że ceny zabiegów medycyny estetycznej stają się coraz bardziej dostępne dla szerokiego odbiorcy. O zwiększającej się dostępności różnego rodzaju zabiegów wspominał w rozmowie z portalem rynekestetyczny.pl dr n. med. Piotr Osuch, szef oddziału chirurgii plastycznej warszawskiego Szpitala Medicover.

Czytaj: Chirurgia plastyczna to nie czarodziejska różdżka

Według niego zwiększona dostępność np. zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej polega na tym, że osoba, zarabiająca na średnim poziomie, może odłożyć środki na taką korektę i po kilku miesiącach ją wykonać. Chirurg plastyk informował też jakie są ceny najpopularniejszych zabiegów.


Źródło: Dziennik Gazeta Prawna, rynekestetyczny.plKomentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>