Kongres PTMEiAA: Oto główne tematy

XIII Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging odbędzie się w dniach 4-6 października w hotelu Hilton w Warszawie. – Zawsze starałem się inspirować, ale także trochę prowokować. Kongres ma być miejscem dyskusji, dotyczących problemów, które nurtują środowisko – mówi w rozmowie z portalem rynekestetyczny.pl dr Andrzej Ignaciuk, prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging (PTMEiAA), organizatora wydarzenia.

PTMEiAA zamierza odświeżyć formułę odbywającego się cyklicznie od wielu lat kongresu, poświęconego medycynie estetycznej, który jest jednym z większych tego typu wydarzeń w Europie Środkowej i Wschodniej. – Chcemy trochę odejść od takiego klasycznego schematu kongresowego. Klasyczne wykłady, jako sprawdzona forma przekazywania wiedzy, oczywiście będą obecne, jednak chcielibyśmy poświęcić więcej czasu na dyskusję i konfrontację poglądów – tłumaczy nam dr Andrzej Ignaciuk.

Wywołać dyskusję

Jak mówi nam prezes PTMEiAA zawsze starał się inspirować, ale także trochę prowokować. – Jeżeli wszystko jest podane jak danie o jednakowym smaku, bez odcieni ostrych, słodkich, słonych, to nic z tego nie wychodzi – wyjaśnia.

W zeszłym roku udało się poprowadzić panel ekspertów na temat toksyny botulinowej. Podczas tegorocznego kongresu planowane są otwarte dyskusje na temat kilku kwestii. Wśród nich ma się znaleźć kwas hialuronowy.

Chodzi o spojrzenie na tą substancję “od kuchni”, o próbę odpowiedzenia sobie np. na pytanie: dlaczego jeden preparat uważa się za lepszy a drugi za gorszy – tłumaczy nam dr Andrzej Ignaciuk i od razu zastrzega, że w tej rozmowie konieczne będzie używanie konkretnych argumentów.

Argumentami w tej dyskusji nie będą opinie celebrytów medycznych, tylko konkretne dane, analiza budowy kwasu, jego charakterystyka. Chcemy doprowadzić do konfrontacji poglądów na temat kwasu hialuronowego w dyskusji na bazie danych naukowych – mówi nam dr Ignaciuk.

Kolejnym tematem – zdaniem PTMEiAA – wartym dyskusji na Kongresie, który jednocześnie jest ostatnio dosyć popularny, to różnego rodzaju nici o zastosowaniu estetycznym. – Chcielibyśmy w otwartej dyskusji umożliwić wyrobienie sobie zdania, na czym polegają różnice, między różnymi produktami, jakie są ich cechy, jak wygląda bezpieczeństwo zabiegów – mówi o planach konferencyjnych dr Andrzej Ignaciuk. Dodaje, że na pytania będą udzielać odpowiedzi zarówno osoby, niejako reprezentujące poszczególne produkty, jak i eksperci niezależni. Zarówno ci lekarze, którzy do jakichś nici nie są przekonaniu, jak i ci którzy przedstawią swoje bogate doświadczenia z różnego rodzaju preparatami.

Lasery, anti-aging, ginekologia estetyczna

Jak informuje nas dr Andrzej Ignaciuk podczas kongresu odbędzie się szereg sesji poświęconych technikom laserowym. – One cały czas się rozwijają. Jest to rynek, który właściwie co roku proponuje nowe rozwiązania, obiecujące niezwykłe efekty estetyczne – komentuje prezes PTMEiAA. Przyznaje, że część z tych corocznych odkryć nie sprawdza się, jednak jego zdaniem każda taka propozycja posuwa do przodu medycynę estetyczną. – O ile potrafimy rzeczowo o tych rozwiązaniach dyskutować i je weryfikować – zastrzega.

Na kongresie pojawi się również temat medycyny anti-aging. Ma on być szeroko omawiany m. in. dzięki specjalnie zaproszonym wykładowcom. – Zaprosiliśmy do podzielenia się swoimi doświadczeniami w tym zakresie wielu zagranicznych specjalistów, w tym dużą część ze Stanów Zjednoczonych. Myślę, że będzie to bardzo ciekawa część kongresu – zapowiada szef PTMEiAA.

Jak co roku nie zabraknie zagadnień z zakresu ginekologii estetycznej. W końcu to właśnie kongres organizowany przez PTMEiAA był jedną z pierwszych konferencji medycznych w Polsce, na której tą tematykę poruszono.

Dr Andrzej Ignaciuk jest pewien, że zbliżający się XIII Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging będzie interesujący i spełni oczekiwania uczestników. – Pomoże też PTMEiAA w utrzymaniu pewnej przewagi, jeżeli chodzi o stronę merytoryczną w stosunku do innych tego typu konferencji organizowanych w Polsce – uważa.

 

Wybrane tematy XIII Międzynarodowego Kongresu Medycyny Estetycznej i Anti-Aging:

– toksyna botulinowa – nowa “rewolucyjna“ metoda podawania (cele nie tylko estetyczne), co nowego w „niezarejestrowanych“ wskazaniach

– sesja na temat kwasu hialuronowego w aspekcie jego cech w odniesieniu do preparatów poszczególnych firm, polskie doświadczenia z nowymi kwasami hialuronowymi, dyskusja ekspertów i uczestników,

– najnowsze trendy w biostymulacji skóry,

– nowe doświadczenia z kwasem polimlekowym,

– powikłania w medycynie estetycznej po tzw. wypełniaczach, peelingach – przyczyny i algorytmy postępowania,

– modelowanie twarzy i korekcja zmarszczek- czy tylko tzw. wypełniacze?

– nowe peelingi,

– stosowanie nici podwieszających w medycynie estetycznej, z prezentacją wszystkich dostępnych preparatów na rynku, dyskusja w gronie ekspertów i uczestników kongresu,

– bezpieczeństwo technik laserowych i algorytmy postępowania w razie powikłań, nowe techniki w zmianach naczyniowych, porównanie technik frakcyjnych i RF,

– co nowego w karboksyterapii i tzw. mezoterapii

medycyna anti-aging w zastosowaniu w codziennej praktyce lekarskiej oraz podczas wizyty w gabinecie lekarza medycyny estetycznej – co powinno zwrócić naszą uwagę, co można zaproponować zarówno w sensie diagnostycznym jak i terapeutycznym,

– współpraca pomiędzy lekarzem ortodontą a lekarzem medycyny estetycznej,

– jak medycyna estetyczna łączy się z działaniami prozdrowotnymi szeroko rozumianymi, czyli co powinieneś zrobić poza “zabiegiem”

– małoinwazyjne techniki chirurgiczne znajdujące zastosowanie w medycynie estetycznej,

– nowości ginekologii estetycznej,

– zabiegi z użyciem tkanek autologicznych, pierwsze doniesienia z zastosowania komórek macierzystych w celach „regeneracyjnych“

– czy nie-lekarze mogą uprawiać medycynę?

źródło: PTMEiAA

 

Źródło: www. rynekestetyczny.pl

 


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>