Najpierw medycyna potem estetyczna

Wydaje się że pomysł na to, żeby wyróżniać się jakością i bezpieczeństwem zadziałał – stwierdza w rozmowie z „Rynkiem estetycznym” Piotr Lach, członek zarządu Centrum Medycznego Damiana, które w 2016 r. powiększyło swoją sieć przychodni o placówkę zajmującą się medycyną estetyczną. – Mamy kilka wyróżniających nas usług – mówi

Rynek estetyczny: – Centrum Medyczne Damiana to znana w Warszawie sieć przychodni i szpital. W zeszłym roku otwarto placówkę medycyny estetycznej – Centrum Zdrowej Skóry. Skąd taka decyzja, czy np. robiono badania na temat popularności tej dziedziny medycyny?

Piotr Lach: – Do strategii Centrum Medycznego Damiana należy posiadanie jak najszerszej oferty usług. Staramy się, żeby nasi pacjenci mogli wszelkie potrzeby medyczne zrealizować u nas. Od dłuższego czasu obserwowaliśmy, jak intensywnienie rozwija się rynek usług medycyny estetycznej.

Dlatego otwarcie Centrum Zdrowej Skóry było dość naturalnym krokiem. Przesądziła z jednej strony obserwowana przez nas duża dynamika rozwoju tego rynku, z drugiej strony nasza strategia, w której chcemy być aktywni na każdym polu medycyny i kompleksowo odpowiadać na potrzeby naszych pacjentów.

– Czy pojawiła się jakaś presja pacjentów, którzy zgłaszali chęć korzystania z medycyny estetycznej?

– Duże zaufanie jakim darzą nas pacjenci sprawiło, że mieliśmy wiele zapytań o taki zakres usług. Pacjenci chcieli korzystać z usług medycyny estetycznej w zaufanej placówce, jaką jest Centrum Medyczne Damiana. Jako zespół zarządzający, wiedzieliśmy, że to jest coś, co warto zrobić i czego poszukują nasi pacjenci.

Jak tylko wpadliśmy na ten pomysł, zaczęliśmy się zastanawiać, kto mógłby być liderem takiego przedsięwzięcia i kierownikiem placówki. Wybór dr Piotra Niedziałkowskiego był dość naturalny.

Znaliśmy Piotra wcześniej i wiedzieliśmy, że możemy powierzyć mu zadanie uruchomienia i kierowania placówką. Będąc prezesem Polskiego Towarzystwa Lekarzy Medycyny Estetycznej „POLME”, dr Piotr Niedziałkowski gwarantował nam to, na czym najbardziej nam zależało – profesjonalne podejście do tematu.

– Jaką rolę pełni Centrum Zdrowej Skóry w sieci przychodni Damiana? To bardziej eksperymentalne przedsięwzięcie, czy plan na rozwój?

– Jest to placówka eksperymentalna w tym sensie, że nie świadczyliśmy takich usług wcześniej. Chcemy zorientować się co do popytu na te usługi oraz pojemności rynku. Wydaje się, że powstało już sporo tego typu gabinetów.

Staramy się wyróżniać medycznym charakterem przychodni i wysokimi kwalifikacjami personelu. Z jednej strony więc Centrum Zdrowej Skóry to jest swego rodzaju eksperyment, jednak z drugiej strony chyba możemy już przewidywać sukces tego przedsięwzięcia. (…)

– Bilanse biologiczne to innowacyjna metoda, właściwie nikt inny w Polsce jej jeszcze nie stosuje. Na ile jest przebadana naukowo?

– Bilanse biologiczne prowadzone są w Europie od kilkunastu lat. Od kilku lat także w Polsce. Badania zapoczątkowało Francuskie Stowarzyszenie na Rzecz Medycyny Prewencyjnej – Mediprevent i to właśnie członkowie tego Stowarzyszenia zajmują się u nas tą diagnostyką a przede wszystkim interpretacją otrzymanych badań….

Chcesz wiedzieć więcej? Cały wywiad i wiele innych ciekawych tekstów nt. zabiegów medycyny estetycznej do przeczytania w numerze „Rynku estetycznego”.

Zapraszamy do PRENUMERATY

lub do EMPIKu


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>