IPL: efekt odmłodzenia skóry

IPL (Intense Pulse Lightning), czyli tzw. intensywne światło pulsacyjne w sposób nieinwazyjny pobudza w skórze naturalne mechanizmy. Efektem naświetlań jest poprawa struktury skóry, wygładzenie, ujędrnienie i uelastycznienie, a także likwidacja drobnych zmarszczek.

Zabiegi fotoodmładzania zalecane są osobom, które ukończyły 25 lat życia. To właśnie w tym wieku skóra zaczyna tracić swoją elastyczność i pojawiają się pierwsze zmarszczki mimiczne – pisze Dziennik Gazeta Prawna.

Typowa kuracja wymaga około pięciu naświetleń IPL, ale liczba zabiegów jest uzależniona od stanu skóry poddawanej leczeniu. Zabiegi są powtarzane na ogół co 3–4 tygodnie, aż do osiągnięcia wyraźnej poprawy.

Jedna sesja fotoodmładzania przy użyciu urządzeń IPL zajmuje z reguły od 30 do 45 minut i nie wymaga szczególnych przygotowań. IPL wytwarza całą gamę wiązek światła o różnej długości fal, które poprzez zastosowanie odpowiednich filtrów, oddziałują na skórę do z góry określonej głębokości.

Źródło: www.kobieta.dziennik.pl


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>