Kongres PTMEiAA przeniesiony do internetu

Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging (PTMEiAA), organizujące co roku, jesienią popularny w Polsce i naszym regionie Europy kongres naukowy, zdecydowało się przenieść wydarzenie do internetu. Jak ogłosił doktor Andrzej Ignaciuk, prezes PTMEiAA, Międzynarodowy e-Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging odbędzie się na specjalnej platformie informatycznej w dniach 26-27 września 2020

W piątek (29 maja) doktor Andrzej Ignaciuk, w wystąpieniu opublikowanym na jego profilu na platformie Facebook, zwrócił się do lekarzy, praktykujących medycynę estetyczną, z zaproszeniem na “I Międzynarodowy e-Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging”. – Jako prezes PTMEiAA, w imieniu zarządu towarzystwa zapraszam wszystkich, którzy kochają medycynę estetyczną do udziału – mówił.

Co roku, pod koniec września odbywał się w Warszawie bardzo popularny kongres, skupiający w ostatnich latach ponad 1000 lekarzy, zajmujących się medycyną estetyczną, organizowany przez PTMEiAA. – W tym roku, w związku z sytuacją w jakiej się znajdujemy kongres w formie tradycyjnej się nie odbędzie. Dlatego zapraszamy do udziału w nowej inicjatywie, w e-Kongresie – tłumaczył doktor Andrzej Ignaciuk. Niepewna sytuacja epidemiologiczna w Polsce, związana z pandemią COVID-19, skłoniła zarząd towarzystwa do podjęcia trudnej, ale odpowiedzialnej decyzji.

Zapewniamy, że będzie to wydarzenie bardzo interesujące i innowacyjne. Wszyscy my, lekarze zajmujący się medycyną estetyczną, powinniśmy wziąć udział w e-Kongresie i skorzystać z bogatego doświadczenia wykładowców z całego świata – zachęcał prezes PTMEiAA.

Dwa kongresowe dni w internecie

Do udziału w e-Kongresie PTMEiAA zaprasza lekarzy medycyny i dentystów. Za uczestnictwo lekarzom mają zostać przydzielone punkty edukacyjne. Obecnie organizatorzy spodziewają się od 500 do 800 osób, jednak są to szacunki ostrożne. Wydarzenie będzie udostępniane za pośrednictwem specjalnej platformy informatycznej, umożliwiającej prowadzenie wirtualnej konferencji. Każdy z zarejestrowanych uczestników otrzyma indywidualny link z dostępem do e-Kongresu.

W planach jest zorganizowanie dwóch dni kongresowych w weekend 26-27 września 2020 r. W sobotę (26.09) organizatorzy przewidują bloki, składające się ze stosunkowo krótkich, 30-minutwych seminariów, wcześniej zarejestrowanych, dotyczących najbardziej aktualnych tematów, przygotowanych przez światowej klasy ekspertów. Przewidziana jest 10-minutowa dyskusja na żywo, która pozwoli prelegentom, znajdującym się w studiu lub obecnym na łączach internetowych, odpowiedzieć na pytania. Będzie możliwość zadawania pytań za pośrednictwem czatu.

W niedzielę (27.09) ma zostać zorganizowana prezentacja wystąpień typowo kongresowych, 15-minutowych, wcześniej zgłoszonych i zarejestrowanych. Autorzy prezentacji będą obecni podczas ich transmisji, więc również jest przewidziana możliwość zadawania im pytań przez uczestników e-Kongresu.

Wyjątkowy zeszłoroczny kongres

Warto przypomnieć, że zeszłoroczny kongres był wyjątkowo udanym przedsięwzięciem. Polskie towarzystwo zorganizowało w dniach 26-29 września 2019 r. w Warszawie XXII Światowy Kongres Medycyny Estetycznej, pod patronatem Międzynarodowej Unii Medycyny Estetycznej (Union Internationale de Médecine Esthétique – UIME). Po raz pierwszy tej rangi impreza zlokalizowana była w naszym kraju.

Zeszłoroczna konferencje trwała w sumie aż 4 dni. W wydarzeniu wzięło udział znacznie ponad 1000 lekarzy z Polski i z całego świata oraz ponad 80 wykładowców i ponad 85 wystawców. Była okazja do zapoznania się z najciekawszymi rozwiązaniami technologicznymi, zabiegowymi oraz z nowinkami naukowymi. – Warto zwrócić uwagę, że istotna część  22. Światowego Kongresu Medycyny Estetycznej była poświęcona prezentowaniu badań, dotyczących naszej dziedziny, poświęcona Evidence Based Medicine w medycynie estetycznej – podkreślał prezes PTMEiAA.

W kongresowe dni w stołecznym hotelu Hilton w 2019 r. pojawili się lekarze zainteresowani medycyną estetyczną z całego świata. Przyjechali reprezentanci towarzystw z ponad 20 krajów, także z tak odległych zakątków jak np. Mongolia, Indie, Chiny, Chile, Wenezuela, Algiera, Afryka Południowa. Przyjechali oczywiście przedstawiciele organizacji z Europy, czy z kontynentu amerykańskiego.

Co ciekawe zeszłoroczny XXII Światowy Kongres Medycyny Estetycznej w Warszawie zbiegł się z wyborem Polaka – doktora Andrzeja Ignaciuka – na stanowisko prezydenta UIME. – Wybór to docenienie wkładu naszego krajowego towarzystwa w rozwój tej dziedziny – mówił w pierwszej rozmowie z “Rynkiem estetycznym” po wyborze.

Być może udany kongres z 2019 r., który przyciągnął wielu lekarzy z całego świata można odczytywać, jako dobry prognostyk przed tegorocznym e-Kongresem.

Źródło: rynekestetyczny.pl/PTMEiAA


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>