Kraków: Witwicki na czele nowego Centrum Rekonstrukcji Piersi

Szpital św. Rafała w Krakowie, należący do Scanmed Multimedis S.A., uruchomił Centrum Rekonstrukcji Piersi, specjalizujące się w zabiegach rekonstrukcyjnych, w szczególności po leczeniu onkologicznym.

Jak informuje Józefa Job, dyrektor Szpitala św. Rafała, nowopowstałe Centrum to odpowiedź na potrzeby kobiet nie tylko z Krakowa, ale również z całej południowej Polski. – Rekonstrukcja daje nową jakość życia pacjentkom, które wygrały walkę z rakiem piersi – podkreśla.

Na czele zespołu specjalistów nowego krakowskiego centrum stanął znany chirurg plastyk dr n. med. Tadeusz Witwicki, absolwent Akademii Medycznej w Warszawie. W 1986 r. na początku swojej zawodowej drogi został pracownikiem naukowym Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w stołecznej Klinice Chirurgii Plastycznej. Następnie był adiunktem w Centrum Onkologii w Warszawie w Klinice Nowotworów Piersi i Chirurgii Rekonstrukcyjnej.

Dr n. med. Tadeusz Witwicki jest prekursorem wielu metod w dziedzinie chirurgii rekonstrukcyjnej i plastycznej w naszym kraju. Od lat prowadzi szkolenia z zakresu chirurgii plastycznej i estetycznej. On sam szkolił się m. in. w Los Angeles (USA), w Chinach, w Belgii, w Szwecji i Wielkiej Brytanii.

Witwicki był członkiem Komitetu Organizacyjnego Pierwszego Zjazdu Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej. Ponadto znalazł się też wśród 15 członków założycieli Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej przy Polskim Towarzystwie Lekarskim.

Jak tłumaczy dr Witwicki rak piersi to choroba, która uderza w kobiecość. Kobieta po diagnozie przeżywa stres i strach. Uczucie stresu i strachu potęguje utrata włosów po chemii i często też utrata piersi po koniecznej amputacji.

– To wszystko bardzo negatywnie działa na psychikę kobiety. Rekonstrukcja piersi okazuje się bardzo ważnym zabiegiem, który pozwala kobietom rozpocząć normalne funkcjonowanie, nabranie pewności siebie – mówi Grażyna Korzeniowska, prezes Krakowskiego Towarzystwa “Amazonki”.

W Centrum Rekonstrukcji Piersi Szpitala św. Rafała w Krakowie wykonywane są zabiegi rekonstrukcyjne, protezo/ekspanderoprotezoplastyka, plastyka TRAM, plastyka LD, rekonstrukcja brodawki z otoczką, a także konsultacje chirurgiczne.


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>