PTMEiAA o niciach, toksynie, kwasie hialuronowym, peelingach i certyfikacji lekarzy

Wiosenna Konferencja Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging (PTMEiAA) oraz Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej PTL (PSME) odbędzie się w dniach 18-19 maja w Warszawie. Jak mówi w rozmowie z portalem rynekestetyczny.pl dr Andrzej Ignaciuk, prezes PTMEiAA tematyka będzie różnorodna. Odbędzie się też zebranie towarzystwa ws. certyfikacji lekarzy.

Majowa konferencja to kolejna już, jedenasta spośród cyklicznych konferencji organizowanych przez PTMEiAA oraz PSME PTL każdego roku. – Nazywamy ją wiosenną, ponieważ na ogół organizowana jest w okolicach maja każdego roku – wyjaśnia nam dr Andrzej Ignaciuk. Przypomina jednocześnie, że w ciągu roku odbywa się także konferencja jesienno-zimowa w okolicach przełomu listopada i grudnia.

Oczywiście poza tym co roku PTMEiAA organizuje na przełomie września i października międzynarodowy kongres, który jest jednak wydarzeniem innej miary, niż nasze sezonowe konferencje – dodaje dr Ignaciuk. W tym roku XIII Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-aging odbędzie się w dniach 4-6 października, tradycyjnie w stołecznym hotelu Hilton.

Konferencja wiosenna, tak jak inne tego typu cykliczne wydarzenia, jest przygotowywana tylko i wyłącznie dla członków PTMEiAA oraz dla słuchaczy PSME. Organizatorzy przewidują, że weźmie w niej udział – jak co roku – około 150-200 osób.

Nici na tapecie

Jak informuje w rozmowie z portalem rynekestyczny.pl dr Andrzej Ignaciuk, podczas konferencji nacisk będzie kładziony bardziej na praktyczne aspekty medycyny estetycznej, niż na zagadnienia naukowe. – Tematyka tegorocznej wiosennej konferencji jest bardzo różnorodna – dodaje

Szczególna uwaga poświęcona zostanie różnego rodzaju niciom wykorzystywanym w medycynie estetycznej, które w zamyśle mają podtrzymywać i napinać skórę, czy tkanki. – Jest wiele tego typu rozwiązań na rynku. Chcemy na konferencji co najmniej dwa, czy trzy rodzaje tego typu nici pokazać – mówi nam dr Andrzej Ignaciuk.

Jak wyjaśnia będzie to wstęp do tego, co się wydarzy na październikowym międzynarodowym kongresie Towarzystwa. – Chcemy zorganizować całą sesję, z najbardziej znaczącymi przedstawicielami firm, technik i rodzajów nici. Będziemy chcieli dzięki temu wywołać taką już bardziej naukową dyskusję na ten temat – zapowiada prezes PTMEiAA.

Z rozmów portalu rynekestetyczny.pl z chirurgami plastycznymi wynika, że szczególnie lekarze tej specjalności wyrażają wątpliwości, co do skuteczności nici w medycynie estetycznej. Dr Ignaciuk przyznaje, że spotkał się ze sceptycznym podejściem chirurgów plastyków do tego typu metod.

To nie zmienia faktu, że nici są stosunkowo szeroko używane – mówi nam dr Ignaciuk. Przypomina, że takimi zabiegami jednak głównie zajmują się chirurdzy, choć nie zawsze chirurdzy plastycy.

Klasyka w najlepszym wydaniu

Oprócz nici podczas wiosennej konferencji PTMEiAA będą obecne klasyczne tematy, bez których żadna konferencja związana z medycyną estetyczną nie może się odbyć a więc: toksyna botulinowa, czy kwas hialuronowy (HA).

Dr Andrzej Ignaciuk opowie o swoich doświadczeniach w stosowaniu techniki dr Ivano Iozzo. Przypomnijmy, że chodzi o technikę zaprezentowaną podczas zeszłorocznego Kongresu PTMEiAA przez włoskiego chirurga plastyka ze Szpitala S. Orsola-Malphighi w Bolonii, którą nazwał on „soft botoks”.

Czytaj: Soft Botoks: Co to za zabieg?

O kwasie hialuronowym i toksynie botulinowej opowie m. in doświadczony, znany z wielu konferencji naukowych specjalista dr Alessio Redaelli. Kolejny lekarz z Włoch dr Alessandrini przybliży swoją wizję oraz swoje doświadczenia związane z aplikacją kwasu hialuronowego w celu korekcji defektów estetycznych twarzy.

Peelingi, lasery i HA na poziomie molekularnym

Podczas wiosennej konferencji pojawi się również temat peelingów. Omawiana będzie m. in. problematyka powikłań po tego typu procedurach oraz ich różnorodne możliwości terapeutyczne. Prelegenci opowiedzą też o nowych doświadczeniach z urządzeniami emitującymi światło i energię.

Z kolei dr Andrzej Barwijuk wygłosi na wiosennej konferencji wykład, dotyczący wykorzystania laserów w ginekologii estetycznej. Jak zauważa dr Andrzej Ignaciuk jest to obecnie coraz popularniejsza dziedzina.

Chcemy się też zająć działaniem kwasu hialuronowego na poziomie molekularnym – zapowiada prezes PTMEiAA. Jak tłumaczy chodzi o to, że preparat nie tylko wypełnia, daje objętość, ale także oddziałuje na skórę i tkankę. – Będziemy mówić o tym, w jaki sposób organizm wchodzi w interakcję z materiałem.

W niedzielę natomiast (19 maja) od godz. 9 do godz. 15 będą odbywały się pokazy praktyczne dla uczestników konferencji.

 

Źródło: www.rynekestetyczny.pl


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>