Salmed: Rynek estetyczny wypatruje nowości

W poniedziałek (10 lutego) rozpoczęła się już 25 edycja edycja Międzynarodowych Targów Sprzętu i Wyposażenia Medycznego Salmed. Swój udział w targach zapowiedziało blisko 300 firm z 22 państw. Pojawili się też producenci sprzętu wykorzystywanego w medycynie estetycznej.

Jak informowali organizatorzy targów Salmed, w tym roku zaprezentowanych zostało w sumie około 100 nowości sprzętowych. Atutem tak dużej imprezy jest niewątpliwie możliwość porównania produktów różnych producentów w jednym miejscu i czasie. Portal rynekestetyczny.pl na liście wystawców dostrzegł szereg firm, które oferują sprzęt do zabiegów estetycznych. Znalazły się wśród nich: BTL, Elecpol, ITP w tym m. in. marka Palomar, Lasotronix, Kriomedpol, czy CTL-LaserInstruments.

Salmed Fot RERaz na dwa lata

Sławomir Sobusiak z BTL w rozmowie z portalem rynekestetyczny.pl zwracał uwagę, że Salmed to jedyne tak duże targi w Europie Środkowo-Wschodniej, które obejmują tak szeroki zakres tematyczny. Co więcej targi odbywają się w Poznaniu tylko raz na dwa lata. Tymczasem, jak tłumaczy nam ekspert z BTL, jego firma posiada w ofercie urządzenia dla lekarzy różnych specjalności.

Uczestniczymy w istotnych wydarzeniach w kraju i za granicą. Posiadamy różnorodny sprzęt medyczny, więc targi Salmed to dla nas dobre miejsce do jego zaprezentowania – mówi w rozmowie z portalem rynekesetyczny.pl Marzena Piwowarska z ITP. Jej zdaniem lekarze szukają tu nowych rozwiązań.

Targi odwiedzają też właściciele dużych placówek, czy potencjalni inwestorzy. Tymczasem nasz sprzęt posiada odpowiednie certyfikaty, jego skuteczność potwierdzana jest badaniami klinicznymi, co przekonuje lekarzy – tłumaczy nam Piwowarska.Rynek estetyczny na Salmedzie Fot RE

Andrzej Karaśkiewicz z Kriomedpol także zwracał uwagę, że Salmed to bardzo duża i międzynarodowa impreza. – Bezpośredni kontakt z klientami podczas takich wydarzeń jest bezcenny – uważa. Podkreśla, że dzięki takim targom można zorientować się w potrzebach odbiorców sprzętu.

Kto nie wprowadza nowości, nie wsłuchuje się w rynek stoi na przegranej pozycji – zauważa Karaśkiewicz.

Co nowegoSalmed BTL Fot RE

Portal rynekesetyczny.pl wypatrzył podczas pierwszego dnia targów kilka urządzeń, na które zwracali uwagę producenci. Sławomir Sobusiak z BTL pokazywał nam m. in. laser Vanquish, służący do modelowania sylwetki. Jak tłumaczył, jest to urządzenie o wyjątkowo dużym obszarze zabiegowym, a przy tym bezpieczne i łatwe w obsłudze.

Zdaniem Sławomira Sobusiaka warty zainteresowania jest też nowy laser diodowy Linscan, służący do epilacji. Maszyna ta osiąga unikalną moc 100J na cm kw. i wyposażona jest w zintegrowany automatyczny system chłodzenia. Ponadto – jak tłumaczy nam ekspart z BTL – obsługa aparatu jest intuicyjna.

Z kolei Marzena Piwowarska z ITP zwraca uwagę na promowany podczas Salmedu laser MonaLisa Touch. To urządzenie do wykonywania zabiegówSalmed ITP Fot RE z zakresu ginekologii estetycznej, która to dziedzina cieszy się w naszym kraju rosnącą popularnością.

Jak podkreśla Marzena Piwowarska: – Urządzenie pozwala na wykonywanie nieinwazyjnych i bezbolesnych zabiegów okolic intymnych u kobiet, które znacznie wpływają na podniesienie ich komfortu życia.

ITP prezentuje na targach Salmed także nowy wypełniacz Neauvia Organic. O jego premierze pisaliśmy niedawno w portalu rynekestetyczny.pl.

Czytaj też Światowa premiera nowego wypełniacza w Polsce

Więcej informacji o tegorocznych nowościach sprzętowych znajdą się w marcowym numerze kwartalnika “Rynek estetyczny” oraz w e-wydaniu (Prenumerata)


Komentarze

  • Aleksandra napisał:

    Monalisa, urzadzenie naprawde godne uwagii,duza ilosc klientek jest swiadoma nowosci i wie jaki zabieg chcialaby wykonac, dlatego czesto same pytaja o ten zabieg polecam wszystkim ktorzy chce wprowadzic do swojego asortymentu leczenia naprawde dobry produkt.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>