Ćwiczenie mięśni i spalanie tłuszczu na leżąco

Na polski rynek trafiła technologia elektromagnetyczna, która potrafi w trakcie jednej sesji wywołać ponad 20 tysięcy niezwykle intensywnych skurczów mięśni. Powoduje to budowanie masy mięśniowej oraz spalanie tłuszczu u pacjenta, który w tym czasie leży. Urządzenie posiada medyczne certyfikaty europejskie oraz zatwierdzenie amerykańskiego FDA

Firma BTL zaprezentowała nową technologię HIFEM (High-Intensity Focused Electromagnetic Technology) podczas konferencji prasowej w połowie stycznia 2019 r. w Warszawie. Aparat EMSCULPT wzbudził duże zainteresowanie dziennikarzy.

Jak tłumaczył Sławomir Sobusiak, dyrektor BTL, urządzenie to wykorzystuje zjawisko rezonansu magnetycznego, które jest przebadane i od wielu lat wykorzystywane w diagnostyce, jako jedna z najbezpieczniejszych metod. Zapewniał, że sprzęt posiada certyfikaty bezpieczeństwa, zatwierdzenie FDA oraz został sprawdzony w niezależnych badaniach klinicznych.

Jego zdaniem najważniejszymi efektami, które udało się potwierdzić badaniami jest np. wzrost masy mięśniowej o 16 proc. po 4 zabiegach wykonywanych w ciągu dwóch tygodni. Uzyskano również np. redukcję otyłości brzusznej na poziomie 19 proc.

Jak to działa

Jak tłumaczą w BTL skuteczność HIFEM wynika z tego, że jest w stanie wywołać i utrzymać przez wiele sekund niezwykle intensywne skurcze mięśni. W trakcie jednego zabiegu zastosowana w urządzeniu energia, wywołuje ponad 20 tysięcy tzw. skurczów supramaksymalnych. Tkanka mięśniowa musi przystosować się do tak ekstremalnego treningu, dlatego przebudowuje swoją strukturę. Wytwarza nowe włókna mięśniowe, zwiększa gęstość i objętość mięśni.

Co więcej mięśnie potrzebują energii, aby wywołać skurcze. Ponieważ w trakcie zabiegu kurczą się do poziomu supramaksymalnego, mózg otrzymuje informację, że potrzebna będzie ekstremalna ilość energii. Według ekspertów z BTL ta informacja wywołuje silną reakcję uwolnienia energii i ponadmaksymalną lipolizę.

W bliskim sąsiedztwie kurczących się mięśni, m.in. z powodu zwiększonego przepływu krwi w tkance tłuszczowej, dochodzi do nagromadzenia wolnych kwasów tłuszczowych (FFA), a ich nadmiar wywołuje rozpad komórek tłuszczowych. Taka zasada apoptozy komórkowej wywoływana przez przelewanie się FFA była wcześniej obserwowana i wykazana w licznych badaniach klinicznych. Uwolniony w ten sposób z adipocytów tłuszcz jest w naturalny sposób metabolizowany i wydalany z organizmu.

Wiele pożądanych efektów

Nowa technologia może być więc wykorzystywana do wywoływania bardzo wielu efektów takich jak: lifting i ujędrnienie pośladków; wzmocnienie mięśni pośladków, talii, brzucha; poprawa stanu mięśni brzucha po porodzie oraz redukcja rozstępu mięśni prostych; ujędrnienie i napięcie brzucha; redukcja tkanki tłuszczowej brzucha, pośladków, talii; poprawa wyglądu brzucha po liposukcji – wygładzenie i napięcie; wzmocnienie mięśni brzucha, talii i pośladków, ułatwiające dalsze, samodzielne treningi mięśni.

Źródło: rynekestetyczny.pl/BTL


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>