Kraków: Jubileuszowy 30. Kongres LNE

30. Międzynarodowy Kongres LNE odbędzie się w nowej lokalizacji. Jubileuszową edycję tego wydarzenia branży “beauty” organizatorzy zdecydowali się przeprowadzić na terenie Expo Kraków w dniach 15-16 listopada. Po publikacjach „Rynku estetycznego“ wokół sprawy kompetencji i uprawnień do wykonywania zabiegów estetycznych zrobiło się głośno. Nie zabraknie tego tematu podczas krakowskiej konferencji.

Jak zapewniają organizatorzy wydarzenia, jubileuszowy 30. Kongres LNE & spa to będzie prawdziwe święto kosmetyki profesjonalnej, impreza o prawdziwie międzynarodowym charakterze. W tym roku zaprezentowana zostanie odświeżona formuła Kongresu. Wprowadzono m. in. nowy podział na sesje tematyczne – ogólną, biznesową, makijażową i podologiczną. Nowa komfortowa przestrzeń edukacyjna i dodatkowe certyfikowane warsztaty Masterclass w połączeniu z funkcjonalną i o 100% większą przestrzenią targową mają stworzyć nowy wymiar kosmetyki profesjonalnej.

Międzynarodowi eksperci, ciekawe tematy

Jak informują nas organizatorzy wśród gości 30. Kongresu LNE znaleźli się wybitni eksperci z całego świata. Po raz pierwszy Polskę odwiedzą Rachel Fairweather oraz Meghan Mari (Wielka Brytania), charyzmatyczne założycielki Jing Institute, które stworzyły kilkadziesiąt autorskich technik masażu oraz David Molina (Hiszpania), makijażysta gwiazd (m.in. Kylie Minouge, Sharon Stone i Heidi Klum), który pracował dla najlepszych światowych marek – Diora, Givenchy i Versace.

Wśród gości specjalnych 30. Kongresu LNE znaleźli się również eksperci, którzy wracają do Krakowa: doskonali masażyści Hidemi Morimasa (Japonia) i Gil Amsallem (Francja), Michelle de Lattre oraz Laure Jeanmange (Francja), córka i wnuczka Humberta Pierantoniego – legendy francuskiej kosmetyki profesjonalnej i założyciela LNE & spa. Kongres LNE odwiedzą także: Lydia Sarfati (USA) – założycielka marki Repechage, która – co ciekawe – ma polskie korzenie oraz znany na całym świecie lekarz ajurwedy dr Partap Chauchan (Indie).

Tradycyjnie w Kongresach LNE udział biorą też  eksperci z Polski. 30. Kongres LNE odwiedzą tacy wykładowcy jak dr Artur Markowski, prof. dr hab. Radosław Śpiewak, dr Paweł Piątkowski, dr n. med. Krzysztof Krupka, prof. Zbigniew Królicki, dr Ewa Hartman, Marta Mieloszyk-Pawelec, Beata Bojda, Kinga Jach-Skrzypczak, Robert Milczarek, Beata Wątorowska, Hanna Dolecka, Magdalena Hafezi-Chojecka i wielu innych, cenionych specjalistów z branży beauty.

Wśród najciekawszych tematów, na które zwracają uwagę organizatorzy są m. in.: Cała prawda o mikronakłuwaniu; Złoty standard zaawansowanych procedur zabiegowych (kosmetologia medyczna oraz nowe technologie); Rola probiotyków w programach anti-aging; Wzorcowa współpraca lekarza i kosmetologa; Kryzys jako nieocenione źródło postępu; Personal branding; 5 kanonów regeneracji i rewitalizacji ciała; Trichologia – kierunek przyszłości.

Dyskusja lekarz-kosmetolog

Jednym z bardziej interesujących wydarzeń Kongresu LNE może okazać się dyskusja zainspirowana m. in. publikacjami magazynu i portalu „Rynek estetyczny“, dotyczącymi uprawnień i kompetencji do wykonywania zabiegów estetycznych. Panel ten, który odbędzie się w niedzielę (16 listopada), zatytułowano: “Lekarz i kosmetolog – konkurencja czy współpraca?”

Czytaj m. in. NRL: kosmetyczki przekroczyły uprawnienia

Specjalnie na ten panel przyjadą na kongres LNE dr Andrzej Ignaciuk, prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging (PTMEiAA) oraz dr Waldemar Jankowiak, chirurg, wiceprezes tego gremium. Dr Jankowiak w rozmowie z portalem rynekestetyczny.pl mówił, że spodziewa się ciekawej i burzliwej dyskusji. Jak tłumaczył nam chirurg, wbrew obiegowej opinii, lekarze nie zamierzają, ani nie chcą walczyć z kosmetologami, wręcz przeciwnie, postulują harmonijną współpracę, jednak w ramach zdobytych kompetencji oraz zgodnie z literą prawa.

W panelu weźmie też udział Beata Wątorowska, prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Kosmetologii “Przyjazna Kosmetyka”. W rozmowie z portalem rynekestetyczny.pl pani prezes wyrażała opinię, że współpraca kosmetologów i lekarzy jest konieczna, zarówno w sprawie ustalenia norm postępowania, jak i w normalnym codziennym funkcjonowaniu. Wbrew pozorom jest więc szansa na porozumienie obu środowisk.

Czytaj też. Kosmetolodzy: nie chcemy leczyć a dbać o urodę

Głosem, dopełniającym obraz debaty, mogą okazać się opinie adwokatów z firmy specjalizującej w prawie medycznym MedLegalis.

 

Źródło: LNE/rynekestetyczny.pl


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>