POLME: III konferencja medycyny estetycznej

Polskie Towarzystwo Lekarzy Medycyny Estetycznej “POLME” organizuje w czerwcu b.r. w Warszawie swoją trzecią konferencję, tym razem pod hasłem: “Skóra integralną częścią organizmu. Zdrowie w medycynie estetycznej”. Wydarzenie będzie otwarte również dla pacjentów

Tegoroczna konferencja będzie miała nieco odmienny charakter od poprzednich – informuje nas dr Piotr Niedziałkowski, prezes POLME. Jak wyjaśnia pierwszego dnia, w piątek (9 czerwca), organizatorzy przygotowali program nie tylko dla lekarzy. Zapraszają do hotelu Sheraton w Warszawie także pacjentów i kosmetologów.

To nowe podejście POLME do edukacji pacjentów z zakresu medycyny przeciwstarzeniowej – tłumaczy dr Piotr Niedziałkowski. Według niego zadaniem lekarzy medycyny estetycznej jest nie tylko terapia, ale również działalność edukacyjna. Stąd pomysł na dzień dla pacjenta. – W tym dniu nasi pacjenci będą mogli wysłuchać wykładów, porozmawiać z wykładowcami oraz skorzystać z małoinwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej – tłumaczy.

Zaznacza jednocześnie, że drugi dzień III Konferencji Naukowej Polskiego Towarzystwa Lekarzy Medycyny Estetycznej “POLME” (sobota, 10 czerwca) przeznaczony jest wyłącznie dla lekarzy.

Zarówno w pierwszym jak i w drugim dniu będziemy gościć ciekawych wykładowców, którzy przedstawią tematy bliskie każdemu z nas, zarówno pacjentom jak i lekarzom zajmującym się medycyną estetyczną i przeciwstarzeniową – zapewnia dr Piotr Niedziałkowski.

W piątek (9 czerwca) wszyscy uczestnicy wydarzenia, będą mogli spotkać się m. in. z zagranicznym gościem. Dr Marc Peignier jest ekspertem Francuskiego Stowarzyszenia Lekarzy na rzecz Medycyny Zapobiegawczej Mediprevent. – Zaprezentuje aktualne trendy w holistycznym podejściu do zdrowia – informują organizatorzy.

Jak podkreśla dr Piotr Niedziałkowski kolejny dzień konferencji (sobota, 10 czerwca) w całości przeznaczony będzie dla praktykujących lekarzy medycyny estetycznej i przeciwstarzeniowej. – Poza wykładami z zakresu medycyny estetycznej, postaramy się pogłębić temat wpływu procesów życiowych na stan skóry i efekty zabiegów estetycznych – mówi prezes POLME.

Ze względu na duże zainteresowanie Konferencją i ograniczoną liczbę miejsc organizatorzy zachęcają do wcześniejszej rejestracji. – Szczycimy się tym, że Konferencje POLME odbywają się w ograniczonej liczbie osób, co zapewnia maksymalną możliwość wymiany informacji – podkreśla dr Piotr Niedziałkowski.

Organizowana 9 i 10 czerwca w stołecznym hotelu Sheraton konferencja to trzecia impreza, którą firmuje  Polskie Towarzystwo Lekarzy Medycyny Estetycznej POLME. Powstało ono w marcu 2014 r.

–  Stworzyliśmy jednolitą organizację, skupiającą wysoko kwalifikowanych specjalistów z zakresu medycyny estetycznej. Każdy z członków posiada wiedzę w tym kierunku, opartą na jednakowych standardach terapeutycznych. Większość z naszych lekarzy to absolwenci studiów podyplomowych na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym – tłumaczył w rozmowie z portalem rynekestetyczny.pl dr Piotr Niedziałkowski.

Źródło: POLME/rynekestetyczny.pl


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>