W nowym numerze o modelowaniu sylwetki

O urządzeniach, które pomagają korygować nadmiary tłuszczu i modelować sylwetkę, o laserowym usuwaniu tatuaży, o biostymulacyjnej innowacji w odmładzaniu, o naturalnych sposobach na harmonię,  o bezpieczeństwie w medycynie estetycznej i o wielu innych sprawach piszemy w najnowszym numerze magazynu medycyny estetycznej „Rynek estetyczny”, który można już kupić w EMPIKach

Jaki lekarz, zajmujący się medycyną estetyczną dostał wysokie odznaczenie Polskiego Towarzystwa Lekarskiego? Który wypełniacz do ust zatwierdziło ostatnio FDA? Czy biostymulacja będzie ważnym trendem w 2016 r.? Do kogo trafiły Perły Dermatologii Estetycznej i dlaczego? Co ciekawego działo się pod koniec 2015 r. w branży medycyny estetycznej? Na te i kilka innych pytań odpowiadamy w najnowszym numerze „Rynku estetycznego”. Zapraszamy do EMPIKu lub do prenumeraty.

ModelowanieModelowanie sylwetki

Pojawia się coraz więcej technologii, które obiecują stosunkowo szybkie i nieinwazyjne modelowanie sylwetki. Usuwanie niechcianych nadmiarów tkanki tłuszczowej to dobry wabik na pacjentów.

Tylko jak działają te urządzenia i czy rzeczywiście niszczą komórki tłuszczowe?

Lekarze podkreślają, że możliwa jest wprawdzie likwidacja pewnych fragmentów otłuszczeń, których trudno się pozbyć dzięki diecie, jednak z pewnością nieinwzyjne metody niwelowania tkanki tłuszczowej nie zastąpią odchudzania, aktywności fizycznej, czy zdrowego stylu życia. Podkreślają też, że duże znaczenie dla skuteczności zabiegów ma z jednej strony odpowiednia kwalifikacja pacjentów, z drugiej wysoka klasa sprzętu.

Zbigniew Wojciech RybakOni leczą żyły

O tym jak radzić sobie z czerwonymi naczynkami na twarzy, co nowego wymyślili lekarze flebolodzy, jakie są najskuteczniejsze metody estetyczne i lecznicze oraz nad czym pracują naukowcy, zajmujący się zdrowiem naszych żył rozmawiamy z dwom ekspertami.

Ojcem – prof. Zbigniewem Rybakiem znanym flebologiem, naukowcem, wykładowcą oraz z synem – dr n. med. Wojciechem Rybakiem specjalistą chirurgiem, flebologiem, lekarzem medycyny estetycznej, twórcą i założycielem Kliniki Ars Estetica.

Zawsze prościej jest zapobiegać, niż leczyć – podkreśla Zbigniew Rybak. Obaj opowiadają o skutecznych terapiach w leczeniu np. czerwonych naczynek na twarzy, czy niewydolności żylnej (tzw. żylaków).

FibrynaCo mamy we krwi

Fibryna bogatopłytkowa, podobnie jak popularne osocze, jest uzyskiwana z krwi pacjenta. Prof. Joseph Choukroun z Francji pracował nad tym, by zoptymalizować proces obróbki i podawania preparatu. Czy mu się udało?

Jego wykład – zdaniem prof. Pawła Surowiaka – był najciekawszą prezentacją na temat metod biostymulacyjnych podczas całego XV Międzynarodowego Kongresu Medycyny Estetycznej i Ant-Aging w Warszawie.

Prof. Joseph Choukroun jest francuskim chirurgiem i anestezjologiem. Od lat zajmuje się „zarządzaniem bólem”,  biostymulacją oraz przewodzi SYFAC – Międzynarodowemu Sympozjum nt. Czynników Wzrostu. Zaproponował on zastosowanie fibryny bogatopłytkowej (FRP) m. in. w medycynie estetycznej.

Kwas hialuronowyKlucz do sukcesu z wypełniaczem

Technika jest ważna? Tak. Jakość preparatu? Na pewno. To podstawy, bez których trudno mówić o dobrym zabiegu z wypełniaczami na bazie kwasu hialuronowego. Jednak co decyduje o sukcesie lekarza, co go wyróżnia?

Obserwuj swojego pacjenta, postaraj się do niego dopasować – radzi dr Riccardo Forte, znany ekspert z Włoch i dodaje: – Musisz mieć wizję tego co chcesz zrobić i starannie to zaplanować.

Jego zdaniem konieczne jest też edukowanie pacjenta. – Dlatego poważne podejście do konsultacji lekarskiej jest kluczową częścią udanej wizyty w gabinecie, także estetycznym – mówił.

dr WitwickiPiersi anatomiczne czy push-up

O operacjach powiększania piersi rozmawiamy z dr n. med. Tadeuszem Witwickim, znanym chirurgiem plastycznym z Warszawy. – Piersi kojarzą się z kobietą, z kobiecością i ich brak w dużej mierze wpędza młode dziewczyny w kompleksy, jest powodem gorszej samooceny – zauważa lekarz.

Dodaje, że współczesne implanty są bardzo drobiazgowo badane pod kątem bezpieczeństwa a powiększanie piersi to najczęściej wykonywany zabieg chirurgii estetycznej na świecie.

Protezy piersiowe zostały wprowadzone do chirurgii estetycznej już pod koniec lat 60-tych i od tamtej pory cały czas są stosowane a ich popularność rośnie. Są różne ich rodzaje a lekarz powinien pomóc pacjentce w doborze właściwych.

AdaptogenyAnti-aging: Co to jest adaptogen

Roślinny adaptogen jest substancją, która  wzmacnia obronę organizmu przed fizycznym, psychicznym, chemicznym i biologicznym stresem – obrazowo tłumaczyła istotę działania tego typu specyfików lekarz Dorota Wydro podczas jednej ze szkoleniowych konferencji Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging.

Do adaptogenów należy przykładowo popularny żeń-szeń, czy lukrecja.

Terminu adaptogen po raz pierwszy użył rosyjski naukowiec Siergiej Łazariew w 1947 r. Miała to być substancja, ułatwiająca przystosowanie się organizmy do niekorzystnych warunków środowiskowych.  Z czasem rozwinięto i uściślono tą definicję.

Prawo w UKPrawne wskazówki z UK

Eksperci z brytyjskiego Departamentu Zdrowia Narodowego Systemu Ochrony Zdrowia (NHS – National Health System) po dokonaniu analizy rynku estetyki lekarskiej opracowali rekomendacje, które miałyby doprowadzić do lepszego uregulowania branży, podniesienia kwalifikacji osób, które w niej działają oraz zapewnienia odpowiedniej ochrony pacjentom z powikłaniami.

Jedną z propozycji są wypełniacze na receptę.

Departament Zdrowia NHS pod kierownictwem dyrektora medycznego tej organizacji i naczelnego lekarza Wielkiej Brytanii, którym jest profesor sir Bruce Keogh, przygotował rekomendacje po słynnym skandalu z wadliwymi implantami piersi firmy PIP, która do produkcji protez wykorzystywała niskiej jakości silikon, zamiast medycznego.

Okładka magazynu "Rynek estetyczny" numer 1/I-III/2016
Okładka magazynu “Rynek estetyczny” numer 1/I-III/2016

Prenumerata i EMPIK

Te i wiele innych ciekawych tematów znajdziecie w najnowszym numerze magazynu medycyny estetycznej „Rynek estetyczny”.

Zapraszamy do PRENUMERATY
lub do EMPIKu


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>