Kongres SLDE już w marcu

Międzynarodowy Kongres Dermatologii Estetycznej i Medycyny Anti-Aging, który co roku gromadził około tysiąca uczestników, odbędzie się w dniach 11-13 marca w Warszawie. Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych, które jest organizatorem wydarzenia, zaprasza na XXII edycję tej jednej z najważniejszych w roku branżowych konferencji

Jak informuje dr n. med. Ewa Kaniowska, prezes Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych (SLDE) do udziału w kongresie zostali zaproszeni wybitni specjaliści z wielu dziedzin medycyny, będący gwarancją wysokiego poziomu merytorycznego. – Mam nadzieję, że XXII Kongres Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych będzie dla was ważnym wydarzeniem zawodowym w 2022 r. – zachęca uczestników dermatolog.

Co w programie

Dr n. med. Ewa Kaniowska zapewnia, że stowarzyszeniu zależy na tym, aby doniesieniom naukowym, dotyczącym możliwości zastosowania najnowszych terapii i technik zabiegowych towarzyszyła wymiana doświadczeń lekarzy praktyków. – Podtrzymując wieloletnią tradycję paneli eksperckich, cieszących się niezwykłym zainteresowaniem lekarzy i wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom rozszerzamy zakres tematyczny nurtujących nas zagadnień – zapowiada.

Z dostępnego na stronie ramowego programu konferencji wynika, że zacznie się ona w piątek (11.03) od sesji z profesorską obsadą, poświęconej dermatologii w dobie pandemii Covid 19. Wśród piątkowych wykładowców znajduje się m. in. prof. Lidia Rudnicka, prezes Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego. Na piątek zaplanowana jest również ciekawie zapowiadająca się sesja zatytułowana: „Regeneracja skóry część – miejsce biostymulatorów w medycynie anti-aging”.

Trzecim tematem, który zostanie poruszony pierwszego dnia kongresu będzie prawo w gabinecie lekarskim. Te kwestie zawsze budzą duże zainteresowanie. Pewnie nie inaczej będzie tym razem, szczególnie, że znajdujemy się w dobie nowych regulacji unijnych i krajowych dotyczących wyrobów medycznych oraz nowe sytuacji podatkowej.

Na sobotę (12.03) póki co zaplanowane są trzy sesje, poświęcone toksynie botulinowej, wypełniaczom i nowym technologiom w medycynie estetycznej. W niedzielę (13.03) organizatorzy planują przygotowanie czterech sesji. Pierwsza z nich nosi tytuł: „Wypełniacze – obalamy mity”. W kolejnej sesji będzie można liczyć na spotkanie z ekspertami, zajmującymi się leczeniem łysienia. Trzecia z kolei będzie sesja dotycząca stricte medycyny antia-ging: „Holistyczne podejście do profilaktyki procesu starzenia”.

Na koniec organizatorzy przygotowują wykłady „Z pogranicza chirurgii”. W programie kongresu nie może zabraknąć też części nieformalnej, czyli tradycyjnej sobotniej gali połączonej z rozdaniem nagród dla najpopularniejszych produktów „Pereł Dermatoogii Estetycznej

Współpraca z IMCAS

Jak informuje dr n. med. Ewa Kaniowska SLDE zapoczątkowało współpracę z IMCAS. Jest to organizacja, która przygotowuje jedne z największych na świecie konferencji dla chirurgów plastycznych i dermatologów.

Czujemy się zaszczyceni objęciem XXII Kongresu SLDE patronatem naukowym przez jedną z najbardziej renomowanych organizacji edukujących lekarzy, zajmujących się dermatologia i medycyną estetyczną – mówi dr n. med. Ewa Kaniowska i dodaje, że współpraca IMCAS i SLDE to również szansa dla członków stowarzyszenia na aktywny udział w konferencji IMCAS World Congress 2022, która ma odbyć się w czerwcu w Paryżu.

Przełożony z zeszłego roku

Przypomnijmy, że XXII Międzynarodowy Kongres Dermatologii Estetycznej i Medycyny Anti-Aging miał odbyć się w Warszawie w lipcu zeszłego roku, jednak został odwołany z powodu niepewnej sytuacji epidemiologicznej w kraju. – Zdecydowaliśmy się na odwołanie wydarzenia w poczuciu odpowiedzialności za jego uczestników – mówiła wówczas w rozmowie z portalem rynekestetyczny.pl dr n. med. Ewa Kaniowska.

SLDE zdecydowało się na taki krok, mimo że wydarzenie znajdowało się w końcowej fazie organizacji. – Zgodnie z aktualnymi przepisami sanitarnymi nie możemy zorganizować kongresu. Nie ma obecnie oficjalnego pozwolenia na odbywanie się tego typu imprez – mówiła nam w maju 2021 r. dr n. med Ewa Kaniowska.

Źródło: SLDE. Rynekestetyczny.pl


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>