Botox na nadpotliwość

Skrajne przypadki nadpotliwości mogą być leczone iniekcjami z botoxu. Według statystyk, 80 proc. leczonych reaguje dobrze na ten sposób terapii. Są jednak osoby, u których po wykonaniu zabiegu nie ma efektu lub efekt ten jest niezadowalający.

Jak tłumaczy dr Monika Kłapsia-Pawłów z Gabinetu Medycy Estetycznej z Kłodzka po wstrzyknięciu niewielkiej dawki toksyny botulinowej typu A, dochodzi do blokady działania nerwów, które zaopatrują gruczoły wydzielania zewnętrznego – informuje porta wp.pl.

Blokada zakończeń nerwowych utrzymuje się przez 6-12 miesięcy. Przez ten czas utrzymuje się efekt leczenia. Zdarzają się jednak niepożądane objawy uboczne. 


Według dr Moniki Kłapsia-Pawłów przy leczeniu nadpotliwości pach nie obserwowano żadnych powikłań, poza mogącym pojawić się lekkim świądem w okolicy pach, mijającym bez leczenia po 1-2 tygodniach. Czasem obserwowano też wyrównawcze pocenie innych okolic, również mijające po kilku tygodniach.

Przy leczeniu nadpotliwości dłoni w kilka dni po zabiegu obserwowano przejściowe osłabienie siły mięśniowej, polegające na niemożności odwiedzenia – zwłaszcza piątego palca, rzadziej kciuka i wykonania silnego uścisku dłoni. Objawy te jednak zupełnie nie przeszkadzały w wykonywaniu codziennych zajęć.

Jak informuje Monika Kłapsia-Pawłów za zabieg blokowanie nadpotliwości za pomocą toksyny botulinowej pacjenci zapłacą około 1,5 tys. zł.

Źródło:  Wirtualna Polska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Rynek Estetyczny: Nowoczesna platforma informacyjna dla medycyny estetycznej

30 września 2011 r. po raz pierwszy można było mieć dostęp do portalu Rynekestetyczny.pl. Powstanie nowej platformy informacyjnej dla branży medycyny estetycznej nieprzypadkowo zbiega się...

Zamknij