Peptydy legalne, oryginalne i bezpieczne

Z Katarzyną Ptasznik dyrektor zarządzającą Antiaging Institute rozmawiamy m. in. na temat oryginalości i legalności produktów. Firma znana jest z wprowadzenia na polski rynek takich marek jak Dermaheal, Revofil, Aquashine, Prostrolane czy Dr. CYJ Hair Filler, produkowanych przez koreańskie Laboratorium Caregen

Rynek estetyczny: – Planuje Pani nowe działania związane z popularyzacją peptydów biomimetycznych w Polsce?

Katarzyna Ptasznik: – Antiging Institute od ponad 10 lat z powodzeniem wprowadza peptydy biomimetyczne, reprezantując w Polsce Laboratorium Caregen, globalnego dostawcę syntetycznych czynników wzrostu dla przemysłu medycznego i beauty. Już od dłuższego czasu promujemy również ideę Międzynarodowego Instytutu Terapii Peptydowych. Jest to wspólna inicjatywa Caregenu i jego partnerów, zrzeszająca gabinety i lekarzy z całego świata, stosujących terapie peptydowe w swoich praktykach.

– Jaki będzie cel tej inicjatywy?

– Instytutu zrzesza gabinety i lekarzy, od wielu lat stosujących peptydy biomimetyczne w swoich praktykach. Status “Partnera Instytutu” daje pacjentowi gwarancję, że gabinet wykorzystuje najnowsze osiągnięcia w zakresie terapii peptydowych oraz gwarantuje legalność i bezpieczenstwo produktów.

Warto dodać, że na świecie wykorzystuje się peptydy biomimetyczne, czyli syntetyczne czynniki wzrostu w różnych gałęziach medycyny, m. in. w ortopedii, w stomatologii. Współpracując z globalną firmą Caregen mamy dostęp do bardzo szerokiej bazy stale aktualizowanych informacji.

Przykładowo niedawno pojawił się produkt, oparty na peptydach, który obniża poziom cukru we krwi. Chodzi m. in. o to, żeby dzielić się tą wiedzą oraz tworzyć platformę do wymiany doświadczeń między współpracującymi z nami lekarzami.

– Ciekawe byłoby dostarczanie aktualnych informacji dotyczących dynamicznie rozwijających się strategii anti-aging opartych na peptydach.

– Stawiając na peptydy wiele lat temu stawialiśmy właśnie na anti-aging. Ta dziedzina bardzo dynamicznie się rozwija. Wiadomo, że po 25-tym roku życia ilość naturalnych czynników wzrostu w organizmie spada. Stąd duży potencjał i nadzieje związane z tworzeniem syntetycznych czynników wzrostu. Dlatego możemy mówić o powstawaniu różnych strategii suplementowania czynników wzrostu terapiami peptydowymi

– Jednym słowem – Międzynarodowy Instytut Terapii Peptydowych będzie te informacje dostarczał lekarzom?

– Chcemy rozpowszechniać sprawdzoną wiedzę na temat peptydów biomimetycznych. Stworzenie wiarygodnego źródła informacji na ten temat jest bardzo ważne. Wciąż bardzo słaba jest wiedza na temat zastosowania i roli peptydów we współczesnej medycynie.

Nie musimy już nikogo przekonywać , ze peptydy są bezpieczne i działają. Rolą Instytutu byłoby uporządkowanie i usystematyzowanie wiedzy na temat peptydów, na temat zasadności ich stosowania, ich skuteczność i sposobów optymalnego zastosowania…..

(…)

Okładka magazynu „Rynek estetyczny” numer 4/X-XII/2019

Chcesz wiedzieć więcej? Cały wywiad i wiele innych ciekawych tekstów nt. zabiegów medycyny estetycznej do przeczytania w numerze „Rynku estetycznego”.

Zapraszamy do PRENUMERATY

lub do EMPIKu


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>