Lux Med uruchomił program “Schudnij zdrowo”

W wybranych placówkach Grupy Lux Med uruchomiony został profilowany program dietetyczny “Schudnij zdrowo”. Specjaliści będą doradzać osobom, chcącym rozsądnie zaplanować dietę.

Jak informuje Tomasz Niedźwiecki, specjalista ds. komunikacji Lux Med program uruchomiony w wybranych placówkach, ma umożliwić osobom, które chcą schudnąć skonsultowanie swoich działań ze specjalistą. Zauważa, że wiele osób z nowym rokiem decyduje się na drakońskie diety, które wcale nie są rekomendowane przez lekarzy, jako właściwy sposób na utrzymanie prawidłowej masy ciała.

– Ważne jest, aby pomysły zmian nawyków żywieniowych realizować po konsultacji z dietetykiem – podkreśla Tomasz Niedźwiedzki w komunikacie.

– Odpowiednie żywienie ma podstawowe znaczenie w rozwoju i zachowaniu dobrego stanu zdrowia każdego człowieka. Propozycja “Schudnij zdrowo” przeznaczona jest dla wszystkich, którzy chcą zdrowo i racjonalnie się odżywiać – mówi Beata Piłka, dietetyk Grupy Lux Med. Jak dodaje w ramach programu specjaliści z zakresu dietetyki będą odpowiadać na zagadnienia związane z żywieniem dla zachowania zdrowia lub jego poprawy.

Pierwszym etapem programu jest diagnostyczna konsultacja poparta profilowaną analizą dietetyczną nawyków żywieniowych z ukierunkowaniem na pełnowartościowe komponowanie posiłków i sposobów zastępowania ulubionych przysmaków zdrowszymi odpowiednikami. Pacjent może wypełnić specjalną ankietę, która ułatwi wskazanie tych pokarmów, których spożywanie powinno zostać ograniczone.

Drugim etapem jest rekomendacyjna konsultacja dietetyka z omówieniem opracowanego programu dla osiągnięcia wyznaczonego celu indywidualnego. W trakcie konsultacji pacjent dostaje sprofilowane wskazania dietetyczne na okres czterech tygodni.

Jak podkreśla Beata Piłka merytoryczne wsparcie eksperta może pomóc zrealizować cele i zapewnić bezpieczeństwo podczas diety. Dodaje, że odpowiednie planowanie odchudzania jest kluczowe dla naszego zdrowia. – Dzięki niemu możemy także uchronić się przed frustracją związaną z niepowodzeniami w realizacji naszego noworocznego celu.

 

Źródło: Lux Med


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>